Prezydent Olsztyna liderem miasta przyszłości

Ostatnia aktualizacja 2017-04-20 09:03:05, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Prezydent Olsztyna liderem miasta przyszłości

Ośrodek dialogu i analiz Thinktank po raz kolejny przygotował ranking liderów samorządowych nagradzając prezydentów miast, którzy okazali się najbardziej efektywni pod względem kompleksowego przywództwa. Nagroda trafiła do rąk prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.  

Projekt „Miasta Przyszłości”, realizowany przez łódzki ośrodek THINKTANK od 5 lat, to unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast dla samorządów i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, innych instytucji publicznych i prywatnych, ekspertów.

Najważniejszym elementem projektu jest coroczna Sesja Dialogu. Umożliwia samorządowcom spotkanie się we własnym gronie w grupach zawodowych oraz dyskusję z interesariuszami przy „okrągłym stole”. Nie ma paneli ani wystąpień. Osią spotkania jest rozmowa i kontakt bezpośredni. 

Sesja miała miejsce w minioną środę. Na jej zakończenie odbyła się gala rozdania rozdania tytułów Lidera Miasta Przyszłości. Tytułami zostało nagrodzonych dziewięciu prezydentów, odpowiednio po trzech w grupach miast: do 60 tysięcy, do 120 tysięcy i powyżej 120 tysięcy mieszkańców.

Wśród nagrodzonych znalazł się prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

- W uzasadnieniu wskazano „inicjatywy służące mieszkańcom” , a także podkreślono małe bezrobocie, dynamiczny rozwój transportu publicznego i dobrą kondycję budżetu miasta. To już kolejny, po tegorocznym „Liderze Samorządu”, mój osobisty sukces – i przyznaję, że nie jestem na tego typu wyróżnienia przygotowany. Ponadto, zawsze w takich przypadkach uważam, że jest to przede wszystkim nagroda dla Olsztyna i jego mieszkańców. To mieszkańcy nadają miastu jego „przyszłościowy” charakter i pozwalają na szybszy oraz bardziej dynamiczny rozwój. Natomiast moim zadaniem jest dobrze wykorzystać czas, jaki wolą mieszkańców został mi dany, żeby w absolutnie społecznym interesie spożytkować ten niezwykły kapitał. Tego typu wyróżnienia, poza zrozumiałą satysfakcją, mają jedną dobrą cechę – poprzez obiektywność ocen pozwalają wierzyć, że to, co robimy, ma sens – komentuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

 

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • korek1 2017-04-25 20:26:16
  To dlatego te szyny tak z dumy pękają.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2017-04-20 17:58:34
  Tyle, że w Olsztynie brak jakichkolwiek inwestycji generujących miejsca pracy, a miasto zdaje się nie mieć żadnej skutecznej strategii w tym aspekcie. Ale widocznie w tym konkursie to nie było akurat ważne...
  Odpowiedz Oceń: 13 4 Zgłoś treść
 • bez jaj 2017-04-20 13:39:30
  Ale 1 kwietnia już był...
  Odpowiedz Oceń: 6 3 Zgłoś treść
 • olsztyński przedsiębiorca 2017-04-20 12:16:59
  hahahahahaahahaahahahahahahaahahahahahaahahaahahahaahahahahahahaahhahahahaahhahahaahhahahahahaahhaahahahahahahahahahahahahahhaahahahahaahahahahahaahahaha ROTFL!!!!!!!! Przez miesiąc będę miał z tego powodu spontaniczne napady głupawki hahahaahaha
  Odpowiedz Oceń: 10 6 Zgłoś treść
 • Nie wierzę 2017-04-20 11:00:43
  Przecież ten prezydent to porażka na całej linii... Olsztyn w ogonie Polski za jego sprawą...
  Odpowiedz Oceń: 10 9 Zgłoś treść
 • Mariannnn 2017-04-20 10:13:34
  Artykuł dla półgłówków.
  Odpowiedz Oceń: 8 8 Zgłoś treść
 • hgtfrde 2017-04-20 10:11:32
  Boże.. widzisz i nie grzmisz.... chociaż może to dlatego tak zimno ciągle...
  Odpowiedz Oceń: 12 8 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.