Prezydent o tramwajowych awariach: ''Poprawiamy procedury, zwiększamy kontrole''

Data dodania: 2018-01-11 11:16:59, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Prezydent o tramwajowych awariach: ''Poprawiamy procedury, zwiększamy kontrole''

Od początku tygodnia – aż trzykrotnie ruch tramwajowy był wstrzymywany z powodu awarii. Zdenerwowanych pasażerów komunikacji miejskiej przeprasza dziś prezydent Olsztyna i zapewnia, że wyciągane są wnioski.

Tydzień w Olsztynie rozpoczął się od wstrzymania ruchu tramwajowego z powodu braku zasilania w wyniku oblodzenia trakcji. Dzień później tramwaje ponownie stanęły z powodu pękniętej szyny. Na domiar złego, operator koparki pracującej przy budowie węzła przesiadkowego przy Dworcu Głównym zerwał przewody trakcyjne, co ponownie spowodowało chwilowe unieruchomienie tramwajów na trasie dworzec-Skwer Wakara.

Wszystkie awarie zostały już usunięte, niesmak jednak pozostał. Dziś do sprawy odniósł się prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

- Mam nadzieję, że limit tramwajowego pecha się wyczerpał i w najbliższym czasie żadne nieszczęście już się nie przytrafi. Niemniej, wszystkich pasażerów olsztyńskich tramwajów za kłopoty bardzo serdecznie przepraszam. Taki początek tygodnia nie powinien się zdarzyć! Nie mogę zapewnić, że to już się nie powtórzy, bo na brak podobnych zdarzeń nie można dać gwarancji, ale zapewniam, że robimy wszystko, żeby się nie powtórzyło! Poprawiamy procedury, zwiększamy kontrole, wyciągamy wnioski – przecież tramwaje to nasze najmłodsze komunikacyjne „dziecko” i jako takie wymaga wyjątkowej troski – informuje Piotr Grzymowicz.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Rybno Pomorskie. 2018-01-12 14:55:14
  Brawo.Panie Prezydencie!!!.Aby tak dalej,tramwaje są super.Stary Myszyniec nie będzie plół nam w twarz.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Kapitan Planeta 2018-01-12 11:32:28
  i zwiększamy koszty!!!
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • J-23 2018-01-11 17:27:43
  Przecież mrozów jeszcze nie było, a te szyny jakoś żadnej klasy nie trzymają. Ponoć przegoniono z ratusza pana, który ostrzegał, że szyny spawane się kładzie w średnich temperaturach. Teraz trzeba tym pęknięciom nadawać status przypadku, a wiadomo, że tę pęknięcia przy niskich temperaturach nie będą się kończyć, bo takie są prawa fizyki. Oczywiście nie możecie tego ogłosić, bo tramwaje w Olsztynie mają być sukcesem, a nie spektakularną kompromitacją...
  Odpowiedz Oceń: 15 2 Zgłoś treść
 • Kkkkkpp 2018-01-11 17:12:03
  Tramwaje porażka!!!! Dlaczego tramwaje są uprzywilejowane?? Dlaczego sygnalizatory są pod nie ustawione??? Co z obiektami sportowymi w Olsztynie?? Grzymowicz wyjazd z ratusza!!!
  Odpowiedz Oceń: 12 7 Zgłoś treść
 • Heretic 2018-01-11 14:02:23
  Chciałbym się dowiedzieć ile dni bez awarii w zeszłym roku funkcjonowała linia nr 3 bez uwzględniania wakacji. Bo wydaje mi się że praktycznie co 2 dzień jest wysyłana komunikacja zastępcza. Czy nie możecie w końcu tego naprawić albo zmusić wykonawcy do naprawy?
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • MiGa 2018-01-11 13:44:52
  Czy chodzi już o wybory samorządowe . Dupka się zmarszczyła ? I tak pana wykopią a druga nitka T poprowadzi na dno .
  Odpowiedz Oceń: 9 7 Zgłoś treść
 • Kodeks 2018-01-11 12:14:48
  Grunt to odbębnić sukces ale mieszkańcy się nie liczą
  Odpowiedz Oceń: 6 3 Zgłoś treść
 • Zygmunt Z 2018-01-11 11:55:26
  Panie Prezydencie, tylko głupcy wierzą w pecha lub opatrzność losu. O ile wypadek koparki czy ładowarki jest rzeczywiście zdarzeniem losowym o tyle pękające szyny już nie są( mogłyby być gdyby w Polsce były naprawdę surowe zimy ). Wszystkie te usterki pochodzą z odcinków budowanych przez jednego i tego samego wykonawce. Jak pamiętamy firma ta oddała do użytku owe odcinki na długo przed planowanym otwarciem, dziś widać wyraźnie dlaczego. Te szyny ( i szczególnie spawy) nie trzymają parametrów, pękają i będą pękały a my wydamy majątek na ich ciągłe remonty nie wspominając o licznych tymczasowych ograniczeniach prędkości które będziemy musieli wprowadzać gdyż w zimie takich wymian szyn nie dokonamy.
  Odpowiedz Oceń: 23 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.