Prezydent o ''prawdach'' na temat Stomilu

Data dodania: 2019-02-04 15:14:37, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Prezydent o ''prawdach'' na temat Stomilu

Stomilem nie interesują się olsztyńskie firmy, a potencjalni ''obcy'' inwestorzy nie chcą angażować własnych pieniędzy – liczą raczej na nowe źródło dochodu w Olsztynie. Prezydent Olsztyna opisuje tendencje w walce o Stomil.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz zabrał głos w sprawie sytuacji Stomilu Olsztyn. Jak wyjaśnia we wpisie na swoim fanapage'u na Facebooku, nie jest prawdą, że jest on przeciwny „Stomilowi”.

Zdaniem Grzymowicza, trzy lata doświadczeń spółki oraz rozmowy z inwestorami dowodzą kilku rzeczy. Prezydent zauważa, że nikt z potencjalnych inwestorów nie chce angażować w „Stomil” własnych pieniędzy.

- Każdy chciałby znaleźć w Olsztynie pieniądze w innym biznesie (mieszkalnictwie, rozrywce, ubezpieczeniach, usługach) i dopiero z zysku z tego nowego źródła wspierać klub. W każdym przypadku jest to proces czasochłonny i przynajmniej w relacji z gminą pod szczególnymi rygorami prawa, chociażby regulacji dotyczących zamówień publicznych czy partnerstwa publiczno-prywatnego – informuje Piotr Grzymowicz.

Prezydent miasta zwraca również uwagę na kolejną, smutną tendencję.

- „Stomil” nie wywołuje większego zainteresowania inwestycyjnego wśród firm olsztyńskich. Dziękuję z całego serca wszystkim przedsiębiorcom, którzy angażowali się i angażują we wspieranie sponsorskie klubu. Wiem, że niektórzy robią w tym zakresie dużo, ale liczyłem na dalsze kroki, czyli zaangażowanie inwestorskie. „Stomil” ma bardzo dużo wiernych fanów wśród mieszkańców – osób fizycznych, ale lokalni przedsiębiorcy nie postrzegają tego zjawiska jako źródła biznesu i promocji. A przecież to potencjalni i najbliżsi nabywcy usług i towarów – pisze na swoim fanpage'u Piotr Grzymowicz.

Okazuje się także, że w rozmowach z miastem potencjalni inwestorzy oczekują uregulowania przez spółkę wszystkich zobowiązań. Mowa o kwocie około 4 mln złotych. Jak wiadomo, spółka Stomil fizycznie nie posiada takich pieniędzy.

- Dlatego, ratując spółkę przed upadkiem, musimy wdrożyć procedurę restrukturyzacyjną. Ten krok zmniejszy presję zadłużeniową na klub, a jednocześnie nie ograniczy możliwości sprzedaży spółki. W tym miejscu jeszcze raz muszę podkreślić – i to stanowczo: chcemy ratować klub! Ale bez istotnego wsparcia z zewnątrz, utrzymanie go w tej klasie rozgrywek może być niemożliwe – wyjaśnia Grzymowicz.

Inwestorzy wymagają też, by gmina zaangażowała się w Stomil na poziomie 1 mln zł - 1,5 mln zł, co stanowiłoby ok. 30 proc. kosztów funkcjonowania klubu w I lidze.

- Pomijam fakt, że budowanie siły piłki nożnej w kraju na budżetach lokalnych samorządów jest coraz bardziej kwestionowane i dalekie od założeń komercyjnej organizacji rozgrywek piłkarskich w najwyższych klasach. Samorządy będą coraz bardziej ograniczać swoją rolę w tym zakresie. Niemniej, odnosząc wspomniane oczekiwania do obecnego budżetu, ich spełnienie jest bardzo trudne, żeby nie powiedzieć – niemożliwe – dodaje prezydent.

Jak już informowaliśmy, próba ratowania Stomilu trwa. W środę w ratuszu ma się odbyć kolejne spotkanie z trzecim już inwestorem zainteresowanym Stomilem Olsztyn.

Tymczasem kibice, fanatycy Stomilu Olsztyn, stowarzyszenie Socios Stomil oraz Akademia Sportu Stomil Olsztyn zorganizowali zbiórkę pieniędzy na wyjazd pierwszoligowego Stomilu Olsztyn na obóz przygotowawczy, który ma się odbyć w dniach 11-16 lutego w miejscowości Niewiadów. Stomil ma tam zagrać serię sparingów ze Zniczem Pruszków, Widzewem Łódź oraz GKS-em Bełchatów. Kibice chcą zebrać kwotę 30 tysięcy złotych. Póki co zebrano 2120 złotych.

Dane do przelewu:

Socios Stomil
18 1240 5598 1111 0010 6700 7607 
Tytułem: Darowizna obóz

Aktualny stan zbiórki można sprawdzać na stronie stomil.olsztyn.pl

Komentarze (77)

Dodaj swój komentarz

 • greg 2019-02-06 20:53:59
  Nie klam juz jest ponad 10 tys i stale rosnie. Ciekawe ile wplaci Grzym
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Dyma Warmii 2019-02-06 14:35:15
  Stomil Olsztyn Dyma Warmii warta 4 tysiące złotych. Tyle zebrano aktualnie na zbiórce. To chyba wystarczy za komentarz.
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść
 • olsztyniak1 2019-02-06 08:27:00
  Stomil to jedyny klub w wojewodztwie wystepujacy w I lidze pilkarskiej i do tego w calej Polsce znany, rozpoznawany i kojarzony z Olsztynem. Pilka nozna na poziomie centralnym jest nosna marketingowo, takze dla miasta. Niestety poprzez zle zarzadzanie, w czym wina takze wlasciciela jest kojarzona z bieda w tym miescie, wobec malych nakladow na klub pierwszoligowy, brak obiektow sportowych. Gruzarene znaja juz wszyscy w tym kraju
  Odpowiedz Oceń: 8 4 Zgłoś treść
 • Cała prawda o Grzymku 2019-02-06 02:34:27
  Komentarze poniżej pokazują całą prawdę o Grzymku i sporcie w tym mieście! Żenada i wstyd dla mieszkańców. Stomil jest spółką miejską i jak wygląda? Nijak, kiepsko, jak sport w tym mieście i całokształt. Młodzi wyjeżdzają i te miasto na końcu Polski ginie powoli...
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-02-05 22:03:27
  Fragment z artykułu: Stomil” nie wywołuje większego zainteresowania inwestycyjnego wśród firm olsztyńskich. Dziękuję z całego serca wszystkim przedsiębiorcom, którzy angażowali się i angażują we wspieranie sponsorskie klubu. Wiem, że niektórzy robią w tym zakresie dużo, ale liczyłem na dalsze kroki, czyli zaangażowanie inwestorskie". W tym rzecz. Biznes już ma dość Grzymowicza. Ile mroźna topić pieniędzy w studni bez dna? Poza tym nic w zamian biznesowi nie dano przez lata. Przez wiele lat niekończące się remonty: Sikorskiego, Leonharda, Partyzantów, Bukowskiego itd. doprowadziły wielu biznesmenów do ruiny. Czemu mieliby dawać na Stomil? Grzymowicz nie traktuje jednakowo biznes. Niech dają Ci których faworyzuje. Ale okazuje się że oni także nie dadzą juź. Wyszła kicha.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • do xnx 2019-02-05 20:32:36
  Właśnie dobry przykład Białystok! Gdzie jest Jaga a gdzie Stomil? Można, można. Miasto też niezamożne na wschodzie i mają ekstraklasę. Ale tam nie głoszono Białystok wolny od footbolu, to tylko w Olsztynie, grajdoł, który ma sport wyczynowy w d...e. Dopóki ludzie nie wymuszą od radnych podjęcia działań tak długo nie będzie tu stadionu, nowej hali i sportu.. Po Stomilu czas na Warmię i AZS.
  Odpowiedz Oceń: 11 4 Zgłoś treść
 • Xnx 2019-02-05 17:48:33
  Dajcie spokój z tą historią ,prawie co sezon loteria spadną nie spadną ,tak chętnie wyśmiewany przez nas olsztynian Białystok ma dużo więcej sukcesów i historii niż ta nasza pożal się Boże duma/pa Warmii .Wszyscy dali ciała ,samorząd,działacze ,piłkarze ale czemu my mieszkańcy mamy za to płacić.
  Odpowiedz Oceń: 11 5 Zgłoś treść
 • Tata kibic 2019-02-05 17:34:42
  Byłem parę razy na meczu. Rzuciło mi się w oczy to jak "kibice" zbierają na "oprawę". Lubię piłkę, wiec wrzuciłem... i co? No właśnie...wyjęli z puszki i kazali dziewczynom lecieć do sklepu...wcale nie po konfetti czy podobne. To był pierwszy i ostatni raz kiedy wrzuciłem do puszki! Stomil, jak każdy klub,żeby poprawnie funkcjonował potrzebuje kibiców (może być ich mniej) ale kibiców, nie kiboli...co to znaczy, żeby na trybunach wykrzykiwać "pozdrowienia do więzienia" to są kibice???? Takie okrzyki z pewnością przyciągną na trybuny rodziny z dziećmi...zgadzacie się? (sarkazm) - gdzie władze klubu? Jestem przekonany, że każdym klubie, w którym bandytka (bo przecież to nie tata z synem pozdrawiają kolegów w pierdlu) ma przyzwolenie pchać łapy tam gdzie nie powinni, będzie się działo tak jak w jednym z klubów ekstraklasowych - wszyscy wiecie, o którym klubie mowa, i najwyraźniej w pierwszoligowym również. Gdzie są pieniądze które przekazało miasto?? i Wy chcecie więcej? Na koniec najważniejsze...W Stomilu - klubie z tradycjami - powinna obowiązywać fundamentalna zasada. Nie zatrudniać piłkarzy, którzy kończą karierę, a wyłącznie takich, którzy będą gryźli trawę, żeby się pokazać, szukać życiowej szansy. Tymczasem notorycznie zatrudniane są osoby, które nie są zainteresowane niczym innym, jak tylko spokojną sportową emeryturą. Jeżeli to się zmieni, to i znajdą się pieniądze. Zawodnik młody, chcący się pokazać wie, że sezon czy nawet dwa może grać za niewielkie pieniądze, byle w jak najwyższej klasie rozgrywkowej (na zapleczu ekstraklasy wręcz idealnie). Pokaże się z dobrej strony, to wiadomo co dalej.
  Odpowiedz Oceń: 15 7 Zgłoś treść
 • Dawdex 2019-02-05 16:23:48
  Ja nie wie co chcecie od prezydenta Wsparł Stomil dokładając 2razy po pół mln i co się stało pieniędzy Nie ma a sytuacja dramatyczna Samorząd jest instytucja wspierająca a nie sponsorska Jedna zasada masz pieniądz grasz nie masz nie pogłębiają Bagna bo już z niego nie wyjdziesz
  Odpowiedz Oceń: 5 5 Zgłoś treść
 • Dawdex 2019-02-05 16:05:43
  Ja rozumiem ze jest jakaś grupa która chce to robić ale trzeba pamiętać trzeba liczyć siły na zamiary A w Stomilu od kilku dobrych lat pogłębiało się długo mówiąc ,,ach jakos to będzie ,może znajdzie się ktoś,,i tyle lat mija i nie ma żadnego dużego sponsora i tylko miasto ma pompować pompować i pompować kasę i do jakiego momentu dojdzie się Nawet jeśli miasto spłaci polowe długu co jest nie możliwe i tak się nikt nie znajdzie do sponsoringu i pokolejnych 3latach pchania wózka znowu zadłużenie wzrośnie do 4/5mln i znowu pretensje do prezydenta ze nie pomaga Dzisiejsza piłka jest taka chcesz celować wysoko?miej na to kasę i wszystko w temacie a już teksty Duma Warmii i Mazur to z lekka przesada 17lat temu to był klub ale od 10 lat tojest bieda z nędza Kasy brak i poprostu się nie da A potlrownywanie Kielc do Olsztyna to przesada Tam jest sponsor Kolporter następne TARGI WSPIERAJĄCE PIŁKĘ RĘCZNA AVW OLSZTYNIE CO MICHELIN?ktory dawno ma w dupie Stomil i dalej dalej nic
  Odpowiedz Oceń: 3 5 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.