''Prezes spółdzielni lansuje się za nasze pieniądze!''

Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 10:56:27, redakcja
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Tak twierdzą mieszkańcy Spółdzielni Pojezierze, którzy poinformowali nas o gorzkim żarcie ze strony prezesa. Otóż spółdzielnia w najbliższy piątek obchodzić będzie 55-lecie istnienia, a impreza jubileuszowa odbędzie się w filharmonii. - Wystawna impreza na nasz koszt szkoda tylko, że nikt nas tam nie zaprosił - informuje nasz czytelnik, spółdzielca Pojezierza.

Fot. SM Pojezierze

Rzeczywiście impreza odbędzie się w piątek 30 listopada o godzinie 18.00 w olsztyńskiej filharmonii. Impreza nie ma charakteru otwartego, głównie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w filharmonii, a więc bawić się będą jedynie ci, którzy otrzymali zaproszenia: media, prezesi innych spółdzielni, czy miejscy oficjele.

- Oczywiście my takich zaproszeń nie otrzymaliśmy, a o wystawnej imprezie dowiedzieliśmy się przypadkiem – dodaje Pani Katarzyna z ''Pojezierza''.

- Barański robi takie imprezy dla lansowania samego siebie za pieniądze spółdzielców. Jacyś spółdzielcy to dla niego zwykły plebs i nie będzie z nimi nic świętował. Koleś wydaje setki tysięcy złotych na gazetki spółdzielcze i stronę internetową, ale do informowania o takich imprezach nie zamierza ich wykorzystywać. Impreza jest trzymana w tajemnicy. Mają na nią przyjść tylko wybrani notable przed którymi Barański będzie mógł pobrylować – czytamy na stronie założonej przez mieszkańców spółdzielni naszepojezierze.olsztyn.pl.

O całą sprawę chcieliśmy zapytać samego prezesa spółdzielni. Nie udało nam się jednak dodzwonić.

- Apelujemy o zbojkotowanie tej imprezy, w dowód solidaryzmu ze skromnie żyjącymi mieszkańcami SM Pojezierze, których pieniądze trwoni się na takie „dworskie uciechy”. Apelujemy do wszystkich mieszkańców SM Pojezierze o przybycie pod budynek Filharmonii i okazanie swojego niezadowolenia z takich praktyk – informują mieszkańcy ''Pojezierza''.

 

Źródło: naszepojezierze.pl/własne/internauta

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • stary 2012-12-04 12:16:23
  Czy to prawda, że ktoś taki chciał parę lat temu startować do sejmu..jeśli tak, to wyszło szydło z worka, skandal! Wszyscy daliby się nabrać..
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • fuj 2012-12-02 22:48:12
  Cała prawda - po prostu fuj. Śmierdzące ścierwa.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • chwalipięta 2012-11-30 13:26:42
  http://www.smp.olsztyn.pl/content/druga-m%C5%82odo%C5%9B%C4%87-pojezierza
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Cienki Bolek 2012-11-29 22:59:10
  Dopóki WALNE ZEBRANIA CZŁONKÓW będą odbywały się w grupach,na które nie będzie miała wstępu opozycja dalej będą takie rządy ,a szarzy członkowie mogą zarządowi naskoczyuć.Należy wynająć dużą salę załatwić bestię.Ale tego muszą domagać się wszyscy.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • głos autorytetu 2012-11-29 10:46:01
  No tak, tak .... członkowie spółdzielni w czasie trwania dorocznych zebrań siedzą w domu i oglądają telewizje zamiast wybrać do rady nadzorczej osoby młode, wykształcone z uprawnieniami do zasiadania w radzie nadzorczej, a potem są tego skutki takie jak na załączonym obrazku .... Dopóki mentalność naszych sąsiadów w tej kwestii się nie zmieni, to prezes będzie praktycznie bezkarny .... jest to smutne ale prawdziwe, a grupa kilku zaangażowanych osób nie wygra, bowiem na zebraniach obowiązuje brutalna rzeczywistość - głosowanie większościowe za polityką w spółdzielni ....
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • mieszkaniec 2012-11-29 10:35:47
  Jak długo mieszkańcy będą siedzieli w domach przed telewizorami w czasie zebrań spółdzielczych, tak długo spółdzielnią będzie rządzić grupa ludzi z rady nadzorczej "przychylna" prezesowi i mająca swoje interesy w spółdzielni, a wśród mieszkańców jest wiele osób z odpowiednim wykształceniem i z uprawnieniami do zasiadania w radach nadzorczych - ale kto ich wybierze ? Pracownicy spółdzielni, ich rodziny i znajomi władz spółdzielni, którzy dominują na zebraniach ? Chyba jednak ludzie tak chcą, żeby tak właśnie było - po prostu są bogaci i nie interesuje ich co się dzieje z ich pieniędzmi, no bo jak to inaczej wytłumaczyć na zdrowy rozum ???
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • jubel 2012-11-29 09:13:16
  Cała prawda o Pojezierzu i jego Zarządzie.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze