Premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Olsztyna

Data dodania: 2018-07-13 11:31:37, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-13 22:42:17
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Olsztyna
Fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki przyjeżdża do Olsztyna. Spotkanie z politykiem odbędzie się w piątek. Mieszkańcy miasta będą mieli okazję wysłuchać wystąpienia premiera, który odbywa po Polsce trasę z cyklu "Polska jest jedna".

Spotkanie mieszkańców z premierem Morawieckim odbędzie się w piątek o godz. 18 w urzędzie wojewódzkim w sali nr 52. Z kolei na godz. 19:20 przewidziano złożenie wieńca pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny na placu Solidarności.

Premier Mateusz Morawiecki obecnie odbywa trasę z cyklem wystąpień "Polska jest jedna", który jest wstępem do kampanii wyborczej. Podczas spotkań prezes Rady Ministrów opowiada o osiągnięciach rządu Prawa i Sprawiedliwości podczas ich kadencji. Morawiecki przedstawia m.in. program Rodzina 500+, program Za Życiem czy program mieszkaniowy dla rodzin. Porusza także tematy związane z rynkiem pracy, np. podniesienie płacy minimalnej i stawki godzinowej. Z kolei w dziedzinie gospodarki premier mówi o obniżeniu podatku VAT i wprowadzeniu ułatwień dla biznesu. Wcześniej takie wystąpienia odbyły się m.in. w Łodzi, Katowicach czy Warszawie.

Przypomnijmy, że w Olsztynie PiS nie wystawił własnego kandydata na prezydenta miasta. W tej kwestii partia zmuszona był ustąpić Porozumieniu Jarosława Gowina, które wystawiło kandydaturę Michała Wypija.

Wizyta premiera komentowana jest również przez lokalnych działaczy parii opozycji. Jacek Protas z PO zarzuca Morawieckiemu, że polityk zapomniał o Warmii i Mazurach.

Komentarze (13)

Dodaj swój komentarz

 • Mund 2018-07-13 19:25:50
  Bo zbiera mnie na wymioty jak go widzę, kłamca.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • rthyjuuyjthrgf 2018-07-13 18:20:26
  A będę mógł wnieść siatkę pomidorów.... bo akurat z działki będę wracać.... i kilka jajek..
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • jaaa 2018-07-13 17:38:08
  jakie można zadać pytanie ? jedno logiczne kiedy poda się do dymisji bo swoje występy już pokazał i żenujące to było a może co nowego obieca aby ich wybrać ? większość już jest 500 plus 300 plus i inne tam
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • yes 2018-07-13 16:12:21
  "Mieszkańcy miasta będą mieli okazję wysłuchać występu premiera...". Bardzo trafne określenie - "występu". Bo to są występy premier i jemu podobnych polityków PiS. Żadne tam spotkania z mieszkańcami, a własnie występy. Premier poopowiada, pochwali się, pozaklina rzeczywistość, tu pokoloruje, tam zaapeluje o godność, honor, wielkość, czy co tam jeszcze i dalej w drogę. Oczywiście nic z tego nie wyniknie, bo wyniknąć nie może...
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść
 • henryka 2018-07-13 15:54:15
  Morawiecki Wypij
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • krokodylek z Olsztyna 2018-07-13 15:33:39
  Panie Premierze co dalej z Inspektorami ITD?! W nawiązaniu do petycji Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego z listopada 2017 roku złożonego w Sejmie RP, przekazanej do komisji petycji, która poparła postulaty inspektorów dotyczącą poprawy bezpieczeństwa pracy i płacy poprzez procedowanie projektu ustawy o inspekcji lub projektu ustawy o odzespoleniu ITD, który zapewniły kompleksowe rozwiązanie wielu problemów inspektorów prosimy o udzielenie odpowiedzi co dalej z inspekcją transportu drogowego i inspektorami? Chociaż inspektorzy pracują jak Policjanci drogówki wykonując zadania Policji, KAS, WIOŚ i są bardzo nieliczną grupą zawodową administracji zespolonej, bo około 700 inspektorów w całym kraju, to stoją na straży bezpieczeństwa ruchu drogowego w transporcie na terytorium RP, a także dbają o zasady uczciwej konkurencji i Chronią Polski Transport będący nr 1 w Europie, a przynoszący prawie 10% PKB naszego kraju.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • podatnik czytaj frajer 2018-07-13 14:34:06
  Tylko czemu skoro składanie kwiatów jest dopiero o 19.30 to jedyny duży parking w centrum tego miasta pisowska władza zamkneła już o 7.00 rano!!!!??
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-07-13 13:27:42
  Co obieca? PS: hasło „Polska jest jedna” brzmi raczej, jak kpina w ustach przedstawiciela PiS. Ja wszędzie widzę tylko podziały, waśnie i lukratywne profity dla osób z partyjnego nadania PiS. Polska według mnie dziś jest „rozdarta”, a nie „jedna”. Jedna to jest słuszna partia, która tych co z nią - nagradza, a tych co mają odmienne zdanie - pomija lub upokarza.
  Odpowiedz Oceń: 14 4 Zgłoś treść
 • rębacz 2018-07-13 12:59:03
  szykujemy jaja na tego PISOWSKIEGO obłudnika
  Odpowiedz Oceń: 9 4 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.