Prawo jazdy dla Romów za darmo

Data dodania: 2010-02-10 08:49:43, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Do budżetu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego trafi kwota 309 020 zł na realizację Rządowego Programu Na Rzecz Społeczności Romskiej. Dofinansowanie dla Romów wpływa do budżetu naszego województwa już 7 rok z rzędu.

Społeczność romska w naszym województwie to blisko 1000 osób. Od 2003 roku Wojewoda Warmińsko-Mazurski otrzymuje specjalne środki na pomoc niewielkiej społeczności. Podobnie jest i w tym roku. Kwota 309 020 złotych rozdysponowana zostanie na remonty romskich mieszkań, utrzymanie trzech świetlic, naukę języka angielskiego dla dzieci czy zajęcia sportowo-rekreacyjne. Romowie dostaną również pieniądze na  kursy prawa jazdy.

Zadania te realizowane są przez jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe. Kolejne środki finansowe - 34 620 złotych, przeznaczone zostaną  na wyprawki szkolne dla romskich dzieci.

Pieniądze, po akceptacji Ministra Edukacji Narodowej, przekazane zostaną bezpośrednio do samorządów.

Źródło: Własne/WMUW

Komentarze (13)

Dodaj swój komentarz

 • jakaja 2010-02-10 14:18:08
  Qrcze i znowu mam problem "dać wędkę czy rybkę"? Dlaczego nikt nie zachęca Cyganów do nauki, do pójścia do pracy? Czy ktoś widział mieszkanie przeciętnej, wróżącej, cyganki??? Bynajmniej nie jest tam biednie!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • życie_szkodzi 2010-02-10 09:31:01
  Wszystko fajnie, ale jest cała masa ludzi, którzy też potrzebują remontu mieszkania, darmowego prawa jazdy. No i najczęściej jest tak, że mniejszości są wspierane, ale nie przez kraj w którym mieszkają, a przez ten z którego pochodzą (pochodzili ich rodzice, dziadkowie...). Pewnie jest spora grupa Romów, którzy uczciwie pracują. Ale dla większości to wciąż jest obraz żebrzących po 10 na jednej ulicy, z tabliczkami, które różnią się ilością rodzeństwa do utrzymania i miastem w którym leży mama chora na raka, kradnących w autobusach, na starówce itd. Dawanie im pieniędzy nie rozwiąże problemu i na pewno nie zmieni sposobu postrzegania Romów przez Polaków.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • stary 2010-02-10 09:10:35
  kurczę...ja też chcę dostać pieniążki na prawo jazdy i remont mieszkania!a może by tak zachęcić społeczność romską do podjęcia jakiejś pracy,żeby o takie rzeczy mogli zadbać sami?takie ulgowe traktowanie Romów zachęca ich do nicnierobienia...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.