Imieniny: Agnieszki, Czesława
Data dodania: 2017-06-25 19:26

Blisko 400 zawodników na starcie XV Biegu Jakubowego [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Po sześciu latach OSiR reaktywował Bieg Jakubowy

Paweł Pszczółkoski z Olsztyna zwyciężył w XV Biegu Jakubowym. W zawodach wzięło udział blisko 400 osób.

Ostatni Bieg Jakubowy odbył się w 2011 roku. Zawodnicy mieli wtedy do pokonania 15-km trasę głównymi ulicami Olsztyna.  W 2012 roku Bieg ze względu na rosnącą popularność zmienił się w Półmaraton Jakubowy. Zawodnicy mieli wtedy do pokonania ponad 21 km. Impreza z roku na rok zyskiwała coraz większą popularność, aż do 2016 roku kiedy to nazwę imprezy zmieniono na Ukiel Olsztyn Półmaraton. Druga edycja Ukiel Olsztyn Półmaraton odbędzie się już 17 września, a trasa prowadzić będzie wokół jeziora Ukiel.

Niezależnie od półmaratonu, Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił także wrócić do Biegu Jakubowego. Ten po raz 15. odbył się dziś (25.06) w stolicy Warmii i Mazur. W zawodach uczestniczyło blisko 400 osób. W głównym biegu na 10 km najszybszy okazał się Paweł Pszczółkowski przed Tomaszem Kowalskim i Dariuszem Malichem. Wśród kobiet triumfowała natomiast Beata Dębowska z Olsztyna.

Start i meta miała miejsce na olsztyńskiej starówce, a trasa swym zasięgiem objęła także jezioro Długie.  Podczas imprezy odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach oraz bieg przebierańców. Najciekawsze kreacje zostały uhonorowane nagrodami, natomiast każdy z uczestników, który ukończył bieg główny został uhonorowany pamiątkowym medalem.