Powstanie kilkanaście kilometrów nowych ścieżek rowerowych

Ostatnia aktualizacja 2017-08-11 12:55:05, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Powstanie kilkanaście kilometrów nowych ścieżek rowerowych

Zgodnie z zapowiedziami, ratusz ogłosił dziś przetarg na budowę Łynostrady i kilku innych komunikacyjnych ścieżek rowerowych. W połowie przyszłorocznych wakacji rowerzyści z Olsztyna zyskają ponad 11 kilometrów nowych tras.

Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowych ścieżek rowerowych w stolicy regionu.

- To duże, wielozadaniowe przedsięwzięcie, w efekcie którego miasto zyska kolejne kilometry nowych dróg rowerowych. Całość inwestycji jest podzielona na siedem zadań, które uzupełnią i połączą już istniejące odcinki, a w zakres inwestycji wchodzi także budowa „Łynostrady” na jej całym, miejskim przebiegu, czyli od osiedla Brzeziny do granic Olsztyna w Lesie Miejskim – informuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W ramach zadania powstanie około 800-metrowa ścieżka rowerowa na Witosa, ponad kilometrowa ścieżka na Obrońców Tobruku oraz Łynostrada od ulicy Kalinowskiego do Tuwima, od Tuwima do Parku Centralnego, od Artyleryjskiej przez Las Miejski oraz 175-metrowy odcinek na ul. 15 Dywizji. W ramach zadania powstanie także ciąg pieszy z dopuszczonym ruchem rowerowym w dolinie Łyny oraz zatoką autobusową przy ul. Iwaszkiewicza (realizacja etapowa zgodnie z budżetem OBO).

Prace ruszą jesienią, a zakończenie budowy ścieżek planowane jest na sierpień przyszłego roku.

Więcej o Łynostradzie pisaliśmy tutaj->

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Olcia123 2017-08-11 22:31:34
    Czy ktoś z państwa mieszka na ulicy Gałczyńskiego albo orientuję się jakie tam są opłaty za prąd i wode?????
    Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.