Powrót do korzeni Górki Kortowskiej. Weź sanki, worek ze słomą, czy karton po pizzy

Data dodania: 2019-01-11 11:29:25, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Powrót do korzeni Górki Kortowskiej. Weź sanki, worek ze słomą, czy karton po pizzy
Wyciąg narciarski na Górce Kortowskiej
Fot. Archiwum UWM

Kultowa Górka Kortowska, na której wiosną odbywają się koncerty w ramach juwenaliów UWM, w tę sobotę zmieni się w centrum zimowej zabawy – kreatywnej i bez trzymanki!

Aura w Olsztynie iście zimowa. To więc idealny moment by odkurzyć sanki i ruszyć na podbój osiedlowych górek. Studenci UWM-u już w ten weekend zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy na kultowej Górce Kortowskiej.

Niewiele osób wie, że ta Górka to pozostałości dawnego stoku, który służył studentom ART. W Kortowie powstał jeden z pierwszych wyciągów narciarskich na Warmii i Mazurach. Początkowo wyciąg był na mało pochylonym stoku. Górka Sroczyka, bo tak przez dawnych studentów ART – do dziś nazywana jest Górka Kortowska, została więc przerobiona na wyciąg z oświetleniem, co umożliwiało korzystanie z niej nawet do późnych godzin wieczornych. Stok był mało nachylony, a kiedy studenci chcieli dokończyć jego budowę – nakazano im przerwać prace i tak pomysł przepadł na przełomie lat 80. i 90

Teraz to miejsce odżyje w zimowej scenerii. Tam, w sobotę o godzinie 13.00 ruszy zabawa pod hasłem ''zjeżdżamy na wszystkim''.

- Łapcie sanki, jabłuszka, patelnie, kartony po pizzy i wspinajcie się na szczyt górki, żeby po chwili w jak najszybszym tempie znaleźć się u jej podnóża. Niby głupie, ale od lat niezmiennie cieszy – zachęca organizator, stowarzyszenie Kloszart.

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla każdego. Obowiązuje jedna zasada – każdy odpowiada za siebie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.