Powraca temat dopalaczy. 16-latek w szpitalu

Data dodania: 2014-11-12 12:30:44, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Powraca problem dopalaczy, które wciąż są dostępne na polskim rynku. Kolejną ofiarą tych substancji padł 16-latek z Elbląga, który z objawami silnego zatrucia trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.    

O kolejnym przypadku zatrucia dopalaczami, funkcjonariuszy z Elbląga powiadomił lekarz tamtejszego szpitala. To właśnie tam trafił nieprzytomny 16-latek. Badania toksykologiczne nie wykryły w jego organizmie zawartości alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że młody chłopak zażył prawdopodobnie „dopalacze”, gdyż kilka dni wcześniej był już hospitalizowany z podobnymi objawami. Wtedy też przypuszczenia policjantów się potwierdziły.

Teraz policjanci ustalają, skąd 16-latek miał niebezpieczną substancję.

Handel dopalaczami, mimo że w Polsce zabroniony, wciąż kwitnie. Nastolatkowie bez trudu znajdują substancje w sklepach internetowych, czy tych ';stacjonarnych'', gdzie dopalacze sprzedawane są pod postacią zapachowych zawieszek do szafy, czy olejków.

Policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym na problem dopalaczy. Jeśli wiemy, gdzie handluje się tymi niebezpiecznymi substancjami – podzielmy się tą wiedzą z policjantami. Dzięki temu uda nam się uchronić dzieci przed poważnymi skutkami zażycia takich substancji.

Źródło: KWP Olsztyn

Tagi: szpital

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.