Poważny wypadek pod Olsztynem. Ranne dzieci oraz 17-latka w ciąży

Data dodania: 2019-07-08 13:28:34, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Poważny wypadek pod Olsztynem. Ranne dzieci oraz 17-latka w ciąży
Fot. KMP Olsztyn

Do poważnego wypadku doszło wczoraj w gminie Gietrzwałd. Pijana kobieta wiozła w aucie cztery osoby – dziecko i nastolatków, w tym ciężarną 17-latkę. Kobieta wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Wszyscy podróżujący trafili do szpitala.

Do wypadku doszło około godz. 19 w miejscowości Unieszewo w gminie Gietrzwałd. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca oplem kobieta jechała z nadmierną prędkością, na łuku drogi wpadła w poślizg, straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Okazało się, że 37-letnia mieszkanka gminy Gietrzwałd nigdy nie miała prawa jazdy, a w dodatku była pijana. Kobieta miała 2 promile alkoholu we krwi.

Oplem, oprócz kierującej, podróżowały jeszcze cztery osoby – 3-letnie dziecko oraz 13-latek, 17-latka i 19-latek. Wszyscy trafili do szpitala. 17-letnia dziewczyna jest w ciąży, do szpitala została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażerowie oraz kierująca to mieszkańcy gmin Gietrzwałd i Jonkowo.

13-latek i 19-latek doznali złamań, które wymagają leczenia dłuższego niż 7 dni, z kolei 3-latek i 17-latka mają jedynie ogólne potłuczenia. Obrażenia nie zagrażają ich życiu.

37-latka po wyjściu ze szpitala stanie przed sądem. Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi jej kara do 4,5 roku więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.