Potwierdzono to, co było oczywiste. Ujemne punkty dla Stomilu

Data dodania: 2019-02-06 14:04:44, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Potwierdzono to, co było oczywiste. Ujemne punkty dla Stomilu
Ilustracja do tekstu
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Jak wiadomo kasa Stomilu Olsztyn jest pusta. Klub nie był więc w stanie spełnić warunku Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i spłacić, z końcem stycznia, zaległości finansowych, które uratowałyby klub przed karą ujemnych punktów. Ten stan rzeczy PZPN oficjalnie potwierdził w swoim komunikacie.

Przypomnijmy, Komisja Licencyjna PZPN postanowiła nałożyć na Stomil Olsztyn sankcję regulaminową w postaci trzech ujemnych punktów w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2018/2019 za niespełnieniem kryterium F.09, mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej oraz brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników i z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN. Przeterminowane zobowiązania objęte procedurą kontroli wynosiły około 91 tysięcy złotych.

Komisja zaznaczyła przy tym, że w przypadku spłaty wszystkich zobowiązań do 31 stycznia 2019 roku, sankcja zostanie ograniczona do jednego ujemnego punktu.

Jak wiadomo, kasa Stomilu jest pusta, nie było więc możliwości spłaty zobowiązań. Pieniędzy nie zdecydowało się wyłożyć miasto, jako właściciel klubu, a rozmowy z potencjalnymi inwestorami jeszcze trwają.

Tym samym pewne było, że Stomil dostanie karę ujemnych punktów. Oficjalnie potwierdził to PZPN.

W nawiązaniu do postanowień decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 19 grudnia 2018 r. oraz 22 stycznia 2019 r., w związku z nieprzekazaniem przez Klub Stomil Olsztyn SA, w wyznaczonym terminie, tj. do dnia 31 stycznia 2019 r., potwierdzenia uregulowania zobowiązań licencyjnych wynikających z kryterium F.09, Klubowi zostają odjęte 3 punkty w rozgrywkach Fortuna I ligi w sezonie 2018/2019

– czytamy w komunikacie PZPN-u.

To oznacza, że pierwszoligowy Stomil Olsztyn, który opuściło już 12 zawodników, zamiast dwudziestu dwóch punktów będzie miał ich dziewiętnaście. To plasuje drużynę na szesnastej pozycji w tabeli Fortuna 1 Liga.

Komentarze (25)

Dodaj swój komentarz

 • dasda 2019-02-08 13:47:04
  Sprawa dla mnie jest prosta- 4 liga degradacja i zaczynamy od nowa. Moze w trakcie tych meczow w pucharze polski wyłoni się jakaś gwiazda ktora klub z ekstraklasy bedzie chcial kupic i beda pieniadze. Trzeba dzialac jak ajax amasterdam - hodowac pilkarzy i drogo sprzedawac. I nie mowice mi ze ajax ma baze treningową - jak ktoś jest dobry to i na błotnistym boisku potrafi grac.
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • OlsztynKupa 2019-02-08 09:27:37
  Reanimacja trupa od 1999 roku. Kiedyś to był Stomil - bardziej z charakteru, niż organizacyjnie ale był... Teraz? Ch... dupa i kamieni kupa. Estadio da gruz. A gdzie nowa hala dla AZS? Stomil zasługuje na takie maisto jak Olsztyn, ale tacy mieszkańcy nie zasługują na takie kluby jak Stomil i AZS.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-02-07 20:58:29
  Większość z Państwa podnieca się broniąc Stomilu. A prawda jest jedna. Najbogatsi polscy krezusi z wielu przyczyn nie chcą sponorować kluby piłkarskie.Powodow jest wiele. Jedną z przyczyn mogę być to że każdy biznesmen chce dać na klub, ale w ciągu kilku nastepnych lat chcialby odzyskać włożoną kasę i zarobić. Tymczasem aktualnie nie da się zarobić na klubie. Miasto nie jest na tyle bogate (mimo iź jest wlaścicielem) aby wyłożyć na klub duźa kwotę. Może wyłożyć ale tyle ile ma. Dlaczego miałoby miasto dawać duże kwoty? Potrzeb jest mnóstwo, a pieniędzy nie za dużo. Daje tyle, aby pacjent nie umarł, a przy tym aby starczyło na marny byt. Szukanie sponsora owszem , ale ostroźnie . To nie jest wyścig na czas.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • mm2 2019-02-07 12:54:08
  póki nasza reprezentacja w piłkę nożną gra jak wszyscy to widzimy to sponsorów/inwestorów ciężko będzie pozyskać.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • prosto 2019-02-07 12:19:25
  To są punkty ujemne dla Grzymowicza, a nie dla klubu, bo jako właściciel nie umie klubu ze swoimi przybocznymi, co jeden to lepszy -skąd on ich bierze - załatwić.
  Odpowiedz Oceń: 5 5 Zgłoś treść
 • pocoo 2019-02-07 08:04:16
  pytam sie po co dawac hajs ? zeby dresiwo łyse pilowało jape i podniecało sie swoim tatuazem na ręku pisanym czcionke ala niemiecką 'stomil ponad wszytsko' ?
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • Grato 2019-02-06 21:22:27
  A po co miasto ma to sponsorowac,,co to za prezesi co roku powtórka z rozrywki..prosta zasada nie ma kasy nie ma ekstraklasy więc Stomil dowidzenia...
  Odpowiedz Oceń: 7 3 Zgłoś treść
 • sks 2019-02-06 21:16:14
  Chorzów -miasto ok 110 000 mieszkanców - to pół Olsztyna ok 18 000 tys? Weź pod uwagę to , ze miasto nie dało a pożyczyło Ruchowi 2mln i leży w aglomeracji miejskiej ok 3-4 mln ludzi .
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść
 • AVE_OKS 2019-02-06 20:25:06
  STOMIL to najwięszy klub i trzeba go ratować. W Polsce Olsztyn to Stomil i tak to wygląda. Dla wszystkich hejterów , przeczytajcie sobie to.... Chorzów miasto o połowę mniejsze od Olsztyna daje 2 mln zł na klub zadłuzony na 20 mln zł !!!!!! I wy kmioty śmiecie pisać o trupach etc. Kibice AZSu w rurkach tfuuu!!! http://www.90minut.pl/news/293/news2932776-Miasto-Chorzow-udzielilo-Ruchowi-2-mln-zl-pozyczki.html
  Odpowiedz Oceń: 7 6 Zgłoś treść
 • czips 2019-02-06 19:44:49
  Z całym szacunkiem ale ten klub to już jest trup. Nie ma ani infrastruktury ani pieniędzy A kibiców można policzyć na palcach jednej ręki. Od dawna wiadomo było, że prezydent Olsztyna nie lubi piłki nożnej i przy takiej okazji zaora sprawę... Gdyby w Olsztynie był stadion z prawdziwego zdarzenia to pewnie i sponsorzy by się znaleźli. A tak kto da pieniądze i będzie firmowal swoim logo te ruiny i 200 kibiców... czas zakończyć tą nierówna walkę i zapomnieć o piłce nożnej w Olsztynie...
  Odpowiedz Oceń: 5 8 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.