Poszukiwania zaginionego Radka wciąż trwają. Detektyw zarzuca policji opieszałość

Data dodania: 2019-01-10 12:21:19, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Poszukiwania zaginionego Radka wciąż trwają. Detektyw zarzuca policji opieszałość

Olsztyńskie służby kolejny już dzień przeczesują tereny, na których może przebywać 19-latek, który zaginął w noc sylwestrową. Detektyw, który włączył się w poszukiwania zarzuca policji, że ta zajęła się sprawą zbyt późno i nie poprosiła rodziny o rzeczy osobiste Radka, by psy tropiące mogły skutecznie podjąć trop.

Trwają poszukiwania 19-letniego mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej, który zaginął w noc sylwestrową w Olsztynie, gdzie spędzał czas ze znajomymi, którzy widzieli go po raz ostatni na godzinę przed północą. Od tamtej pory ślad po nim zaginął.

Do poszukiwań Radka włączył się prywatny detektyw, którego wynajęli bliscy zaginionego. Ten złożył już do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dwie osoby, które jego zdaniem miały nie udzielić Radkowi pomocy, czmy mogły przyczynić się do jego śmierci.

Przypomnijmy, chłopak wyszedł w samej koszuli, na teren miasta, którego nie znał, a jego znajomi, z którymi przebywał na imprezie sylwestrowej właściwie nie próbowali go szukać.

Zdaniem detektywa w tej sprawie wiele można również zarzucić policji, która podjęła poszukiwania dwie doby od zaginięcia chłopaka.

- Nie zaklasyfikowano go jako zaginionego, jako osoby, której mogło wydarzyć się coś, co zagrażało jego życiu, a jako osobę, która może dobrowolnie się oddaliła – informuje detektyw z agencji Weremczuk & Wspólnicy.

Detektyw zarzuca również policji opieszałość w poszukiwaniu chłopaka za pomocą psów tropiących.

- Mimo, że bliscy dysponowali kurtką i rzeczami, które Radek zostawił na imprezie sylwestrowej, policja stwierdziła, że im to niepotrzebne. A przecież psy tropiące mogły wtedy podjąć trop w kierunku, w którym zmierzał Radek. Policja tak naprawdę dopiero w środę (9 stycznia) poprosiła o rzeczy osobiste. Czy po tylu dniach, przy takiej pogodzie, psy podejmą trop? Wydaje mi się, że nie – mówi detektyw.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • BS 2019-01-12 17:54:46
  jechane milicjanciki - wy nie na zwolnieniach? Zostawcie to narodowi da sobie sam radę. Przykład daliście strajkami dla dzieci zaje..bi.sty.
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • Lexus 2019-01-12 04:54:57
  Opieszałość to najdelikatniejsze określenie, którego można użyć w stosunku do pracy policji. Niestety to norma i tylko ograniczenie miejsca powstrzymuje mnie przed podaniem konkretnych przykładów z autopsji. Zagubienie odcisków palców zdjętych z szyby po włamaniu, namawianie do odstąpienia od składania zawiadomienia o przestępstwie, bo "i tak nie znajdziemy sprawców" to tylko wycinek tego, co może być tematem bardzo rozbudowanymej książki.
  Odpowiedz Oceń: 6 2 Zgłoś treść
 • Pies 2019-01-11 12:22:40
  Pan detektyw nie jest przekonany czy psy podejmą trop ale sam zabiegał również by pod jego szyldem te psy przyjechały do Olsztyna.
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Skorpion......... 2019-01-11 00:47:34
  Przecież PSY cały czas go tropią !!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Agaga 2019-01-10 19:10:24
  a skoro jaroty,wyszedł sam i gdzieś poszedł to koże cciał się skryć ,włamał się na działki i gdzieś przycupnął w jakimś domku,ale było w nocy zimno ...
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Detektyw 2019-01-10 16:49:18
  Detektyw jakby zajął się poszukiwaniem, a nie medialnym lansem i wypisywaniu tego co wiadomo to może byłyby większe szanse. Reklama dzwignią handlu, ale żeby na czyjejś tragedii robić fejmik? Wstyd!!! Dowód? W momencie zaczęcia śledztwa 500 latków, po 3 dniach 1200.
  Odpowiedz Oceń: 4 3 Zgłoś treść
 • stary cygan 2019-01-10 15:21:40
  Skontaktujcie sie ze starą Cyganką Zofią z knosały. Droga jest ale wróży z kart i z kuli nawet. Tylko trzeba mieć pieniadze za takie rzeczy a nie...
  Odpowiedz Oceń: 2 4 Zgłoś treść
 • Jasio 2019-01-10 12:56:42
  Mógł siedzieć na wsi, toby się nie zgubił. Wybrał się wieśniak w koszuli do sklepu.
  Odpowiedz Oceń: 2 18 Zgłoś treść
 • kjiuhytreds 2019-01-10 12:55:34
  JAkby wzieli psa i go znalexcli szybciej, to by było taniej i policjancie nie musieliby latać na mrozie po lasach być może. A tak jest "na bogato" ?
  Odpowiedz Oceń: 4 3 Zgłoś treść
 • rtgyhygtr 2019-01-10 12:53:34
  A co jasnowidz Jackowski mówi????
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.