Poświęcił fotografii 50 lat życia. Pejzaż i architektura Warmii i Mazur okiem Wieliczki

Data dodania: 2019-03-22 11:04:00, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Poświęcił fotografii 50 lat życia. Pejzaż i architektura Warmii i Mazur okiem Wieliczki
Fot. Mieczysław Wieliczko

''Fotografia'' to wystawa prac Mieczysława Wieliczki, której wernisaż odbędzie się 11 kwietnia w Galerii Sztuki BWA w Olsztynie. Co na niej zobaczymy? Magię Warmii i Mazur.

Zapowiadana wystawa została zorganizowana z okazji 70-lecia urodzin Mieczysława Wieliczki, który poświęcił fotografii prawie 50 lat swojego życia. Na ekspozycji zaprezentowane zostanie spektrum zainteresowań twórczych artysty, jednakże niezmiennie głównym motywem jego artystycznych poszukiwań od lat pozostaje pejzaż i architektura Warmii i Mazur.

Mieczysław Wieliczko urodził się w 1949 r. w Olsztynie. Długoletni członek Związku Polskich Artystów Fotografików, z wykształcenia pedagog. Wielokrotny laureat prestiżowych konkursów fotograficznych o równej tematyce. Autor wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Twórca 20 indywidualnych publikacji albumowych poświęconych Warmii i Mazurom wyróżnionych na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku”. Autor fotografii publikowanych w rozlicznych wydawnictwach zbiorowych. Laureat nagrody honorowej Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za znakomite fotografie. Wielokrotnie nagradzany przez Prezydenta miasta Olsztyn za twórczość fotograficzną i przez Wojewodę Województwa Warmińsko-Mazurskiego za promocję Warmii i Mazur. W 2016 r. został laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna im. Hieronima Skurpskiego w dziedzinie sztuk plastycznych. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

wernisaż: 11 kwietnia | godzina 18:00
11.04.2019 - 5.05.2019| sala główna
BWA Galeria Sztuki w Olsztyn
Al. Marsz. J. Piłsudskiego 38

Źródło: BWA

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.