Postęp prac na Pieniężnego i Partyzantów z lotu ptaka [FILMY]

Ostatnia aktualizacja 2018-03-13 09:45:41, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Postęp prac na Pieniężnego i Partyzantów z lotu ptaka [FILMY]
Fot. ekomobilny.olsztyn.eu

Miasto opublikowało filmy, które prezentują postęp prac na przebudowywanych ulicach w Olsztynie. Na te inwestycje możemy spojrzeć z góry.

ul. Pieniężnego


To najbardziej zaawansowane zadanie - do zrealizowania pozostał chodnik po stronie plant, ścieżka rowerowa i przejście pod mostem łączącym parki Podzamcze i Centralny. Ulica ma podobny przebieg do tego sprzed inwestycji - w każdym z kierunków ruchu będzie po jednym pasie, dodatkowo buspas wiodący w stronę al. Piłsudskiego.

ul. Partyzantów

Ulica będzie mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, zewnętrzne będą buspasami, a w ich ciągu bezzatokowe przystanki dla autobusów. Zmodernizowane zostaną chodniki, postanie ścieżka rowerowa, miejsca postojowe, poza tym zieleń zostanie uporządkowana tak, by uzyskać alejowy charakter. Trakt zyska nowoczesne oświetlenie. Teraz trwa przebudowa podziemnych sieci.

Węzeł przesiadkowy


Inwestycja obejmie sąsiadujące z dworcem fragmenty ulic Partyzantów, Lubelskiej oraz Przemysłowej, a także  ul. Partyzantów od pl. Bema do pl. Konstytucji 3 Maja. Na skrajnych pasach ul. Partyzantów powstaną buspasy, a także przystanki z wydzielone dla komunikacji miejskiej oraz prywatnych przewoźników. Główną osią węzła będzie torowisko.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • bleh 2018-03-15 12:25:08
  Ten początek filmiku o ul. Pieniężnego. Ludzie tyłem chodzą, samochody na wstecznym jadą. :D A tą lampę na moście nie dało się wmontować w barierę? Ustawcie ją drodze, barany...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • M. 2018-03-13 16:35:46
  Tytuł artykułu powinien brzmieć inaczej. A mianowicie "Brak postępu prac na Pieniężnego i Partyzantów." Wtedy wszystko byłoby w zgodzie z faktami.
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
 • Elka4 2018-03-13 14:11:14
  A kiedy pojawią się takie filmy z budowy stadionu w Olsztynie?
  Odpowiedz Oceń: 9 4 Zgłoś treść
 • kris1973 2018-03-13 12:54:48
  Bardzo podobają mi się prace na ul. Partyzantów. Uważam że tych trzech pracowników, spokojnie poradzi sobie z tą inwestycją . Planowany termin oddania to Lipiec i tego się trzymamy. Jeżeli chodzi o rok to trudno ocenić.
  Odpowiedz Oceń: 15 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze