Posadzą drzewa, by zazielenić Olsztyn. Na początek przy skrzyżowaniu na Jarotach

Data dodania: 2018-09-14 11:51:29, red
Ostatnia aktualizacja 2018-09-14 11:55:58
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Posadzą drzewa, by zazielenić Olsztyn. Na początek przy skrzyżowaniu na Jarotach

Społecznicy ze Stowarzyszenia Wizja Lokalna ruszają z promocją swojego pomysłu zgłoszonego do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt ''300 drzew – posadź swoje w Olsztynie'' rozpocznie się od kilku drzew, które posadzą na popularnym skrzyżowaniu.

Członkowie Stowarzyszenia "Wizja Lokalna" organizują dziś (14 września) akcję sadzenia drzew. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 na skrzyżowaniu ulic Płoskiego i Witosa na Jarotach.

Póki co, posadzone zostaną trzy drzewa, jednak to dopiero początek. Społecznicy liczą, że uda im się przekonać do projektu mieszkańców miasta, którzy zagłosują na ich inicjatywę w tegorocznym budżecie obywatelskim. Jeśli zyskają duże poparcie – projekt "300 Drzew - Posadź swoje w Olsztynie" zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

Ideą projektu jest danie mieszkańcom możliwości decydowania, które tereny miejskiej przestrzeni zazielenić, a następnie wzięcia udziału w sadzeniu, doglądaniu i pielęgnowaniu nasadzeń.

- Póki co posadzimy pierwsze 3 drzewa z 300, które wspólnie z mieszkańcami poszczególnych osiedli, mamy nadzieję dosadzić w następnym roku. O ile oczywiście projekt zostanie wybrany w głosowaniu do czego serdecznie zachęcamy! - mówi Paweł Sobkowski, wnioskodawca projektu do OBO.

Realizacja projektu ma być pierwszym krokiem do stworzenia w Olsztynie stałego mechanizmu obywatelskich nasadzeń.

- Długofalowym celem akcji ma być poprawa estetyki otoczenia i tworzenie zielonych przestrzeni miejskich, poprawa jakości powietrza i walka ze smogiem, a także aktywizacja i integracja mieszkańców, którym zależy na poprawie jakości życia w mieście - mówi Paweł Klonowski, przewodniczący Wizji Lokalnej.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Jadwiga_Misiak 2018-09-17 19:31:00
  Sprawdźcie ile ZDZiT wydaje na obsługę zieleni w konkretnych osiedlach. Z tego co pamiętam to przez dwa lata (od 2017 do 2019) ma do "spozytkowania" po kilkaset tysięcy złotych. kilka sadzone można za to posadzić.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • EmzI 2018-09-16 22:03:37
  Kiedyś był taki piękny zwyczaj, że jak się komuś urodził syn to sadził drzewo: dąb, klon, jesion. Jak córka to sadzono lipę, sosnę, kalinę..... . Może wrócić do tego zwyczaju i jesienią sadzić drzewa z imionami naszych dzieci. Swoją drogą jakie drzewa wyrosłyby między Nagórkami i Pieczewem gdyby je sadzono w latach kiedy te osiedla powstawały.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • sdfsdfsdf 2018-09-16 20:55:00
  szyszek (notabene chyba ma rodzine w ols..)pozwolił na wycinke....wycieli i połapali się, że teraz jest za głośno w domach. bystrzaki...
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Egeszege 2018-09-16 07:43:31
  Przecież miasto wyszło z taką inicjatywa jakiś czas temu. I będą sądzić drzewa min. W centrum. I innych miejscach., które kiedyś były bardzie zielone. Pomysł dobry ale, żeby zaraz mieszać projekt obo? I okaże się, że za drzewo wyszło kilka stowek bo papierologia itd...
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.