Porzucony motocykl na Letniej i wrak na Reymonta

Data dodania: 2018-04-16 09:13:05, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Porzucony motocykl na Letniej i wrak na Reymonta

Strażnicy miejscy otrzymali kolejne zgłoszenia o pojazdach porzuconych w przestrzeni miejskiej. Tym razem był to motocykl przy ulicy Letniej i auto osobowe zalegające przy ulicy Reymonta.

Właściciel nieużytkowanego pojazdu powinien go wyrejestrować i poddać recyklingowi. Tyle teoria – w praktyce jednak strażnicy miejscy otrzymują wiele zgłoszeń dotyczących aut, które nieużywane zalegają na osiedlowych parkingach. W większości przypadków strażnikom miejskim udaje się dotrzeć do właścicieli i zmusić ich do usunięcia pojazdu. Są jednak tacy, którzy pomimo wezwań nie usuwają wraku i wtedy strażnicy wystawiają dyspozycję usunięcia takiego pojazdu z drogi publicznej, strefy zamieszkania czy strefy ruchu. Kosztami usunięcia auta z przestrzeni miejskiej obciąża się właściciela pojazdu.

W ostatnim czasie strażnicy miejscy otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące porzuconych pojazdów.

Pierwsze dotyczyło opla na ulicy Reymonta. Stan pojazdu wskazywał na to, że był on od dłuższego czasu nieużytkowany. Pod autem m. in.  zgromadziła się znaczna ilość odpadów, szyba od strony kierowcy była wybita, brakowało powietrza w oponach. Wrak został odholowany na strzeżony parking.

Drugie zgłoszenie dotyczyło porzuconego motocykla przy ul. Letniej.  Patrol, który udał się na miejsce potwierdził zgłoszenie. W tym przypadku jednak sprawa nie była taka oczywista. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że motocykl został skradziony w styczniu tego roku. Sprawą zajęła się więc policja.

Przypomnijmy, za usunięcie z olsztyńskiej przestrzeni miejskiej motocykla właściciel płaci 223 złote, a pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony aż 486 złotych. Jeszcze wyższe opłaty przewidziano za usunięcie pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Na właściciela pojazdu o takiej masie, który uchyla się od obowiązku samodzielnego usunięcia auta, nakładana jest kara w wysokości 606 złotych.

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.