Pora na Plac Jedności Słowiańskiej

Ostatnia aktualizacja 2011-03-23 09:54:33, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Wraz z początkiem kwietnia konsorcujm firm PUDiZ z Olsztyna i Prasbet z Grudziądza rozpocznie prace na Placu Jedności Słowiańskiej. Koszt przedsięwzięcia to ponad 3 miliony złotych.

Fot. Wizualizacja UM Olsztyn
Plac Jedności Słowiańskiej - dawny Plac Beliana, który wyróżniał się wieloma walorami estetycznymi - teraz straszy niejednolitym stylem zagospodarowania. Ma się to jednak zmienić.

Rewitalizacja ma na celu przywrócenie temu obszarowi funkcji atrakcyjnego miejsca do odpoczynku i rekreacji mieszkańców Olsztyna. Uporządkowany zostanie układ ciągów pieszych, powstanie plac przed Wysoką Bramą z projektowanym „układem planetarnym” i rezerwą terenu na planowany przystanek końcowy tramwaju. Zaprojektowany został również główny ciąg pieszy wraz ze ścieżką rowerową od Wysokiej Bramy do południowej granicy opracowania w rejonie ulicy Lelewela, który połączy rewitalizowane w przyszłości tereny zielone mające utworzyć planty opasujące Stare Miasto.

Wszystkie nawierzchnie chodników wykonane zostaną ze szlachetnych materiałów (płyt granitowych i kostki granitowej – analogicznie do materiałów użytych na Starym Mieście). Dodatkowo plac wzbogacony będzie o meble miejskie i elementy małej architektury – zgodnie z założeniami projektu estetyzacji miasta.

Autorami projektu Placu Jedności Słowiańskiej jest Autorska Pracownia Architektoniczna Ryszard Bąk, Anna Mikulska-Bąk.

Prace nad rewitalizacją tego placu zakończyć się mają w listopadzie tego roku.

Źródło: Własne/konsultacje.olsztyn.eu

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • waran z komodo 2011-03-25 10:12:57
    Żeby postawić dwie nowe ławki i położyć nowy chodnik trzeba powołać konsorcjum dwóch firm i wydać 3 miliony. Paranoja!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.