Pomóżmy zanim nowotwór wyprze nadzieję z oczu Wojtusia!

Data dodania: 2018-11-07 11:33:33, red
Ostatnia aktualizacja 2018-11-08 16:08:44
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Pomóżmy zanim nowotwór wyprze nadzieję z oczu Wojtusia!

2-latek z Olsztyna cierpi na siatkówczaka obuocznego - nowotwór, który powoli zabiera wzrok, by na końcu zabrać życie. Rodzice Wojtusia walczą o jego leczenie w USA. Każdy z nas może pomóc – czasu jest jednak coraz mniej.

U 2-letniego Wojtusia z Olsztyna lekarze stwierdzili siatkówczaka obuocznego. Jak informują rodzice – w Polsce dziecko może więc przejść jedynie ogólne leczenie – chemioterapię, która jednak nie uchroni go przed utratą wzroku. Rodzice postanowili walczyć o wzrok dziecka.

- Przeszukaliśmy internet, by dowiedzieć się wszystkiego na ten temat. Dotarliśmy do artykułów o lekarzu w Stanach Zjednoczonych i leku, który może uratować nasze dziecko.  Melfalan stosowany jest też w Polsce w Centrum Zdrowia Dziecka, ale nie przy tak rozległym nowotworze. Lekarze sami rozłożyli ręce, gdy zobaczyli, co kryje się w oczkach naszego dziecka. W jednym oku nowotwór rozgościł się na dobre, w drugim jest go mniej…Lekarze w USA dali nam szansę, której wiele dzieci nigdy nie dostało – 16 listopada musimy być na miejscu w klinice. Jeśli uda się uratować choć jedno oczko, będzie to już wielka wygrana. Drugie oko zostanie poddane kompleksowej diagnostyce, tak by nie stanowiło zagrożenia dla życia naszego dziecka – informują rodzice Wojtusia.

Na leczenie w USA potrzeba aż 252 000 dolarów. Fundacja ''Siepomaga'' rozpoczęła zbiórkę na rzecz małego olsztynianina. Do tej pory wsparło ją już przeszło 7,5 tysiąca osób.

Każdy z nas może pomóc wpłacając dowolną kwotę ->

NR KONTA w PLN:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 <<
NR KONTA w $:
PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994 swift(bic) ALBPPLPW
NR KONTA w €: 
PL 82 2490 0005 0000 4600 7337 4309 swift(bic) ALBPPLPW

BARDZO WAŻNE! W tytule należy podać: 34337 Runke Wojciech
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
Adres:
01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5

Portal Miejski www.Olsztyn.com.pl również włącza się w akcję pomocy. Zapraszamy do licytacji bonu reklamowego o wartości 1000 zł. Na licytację zapraszamy na dedykowaną grupę dyskusyjną na portalu Facebook - Licytacje na Wzrok dla Wojtka

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.