Policjanci uderzyli w środowisko pseudokibiców. Zatrzymano cztery osoby

Data dodania: 2019-03-15 15:02:18, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Policjanci uderzyli w środowisko pseudokibiców. Zatrzymano cztery osoby
Fot. KWP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci po raz kolejny w tym miesiącu uderzyli w środowisko pseudokibiców. W wyniku ich działań zatrzymano cztery osoby, które posiadały narkotyki.

Policjanci z KWP w Olsztynie prowadzili śledztwo w sprawie środowiska pseudokibiców. W wyniku dochodzenia w środę (13 marca) zatrzymano cztery osoby, trzy z nich to znani stróżom prawa kibole.

Na dalszym etapie śledztwa funkcjonariusze z pomocą psa tropiącego, przeszukali mieszkania zatrzymanych. W jednym z nich zabezpiecznono środki psychotropowe, które schowane były w szafce kuchennej. Pies wskazał, że w innym pomieszczeniu gospodarczym również znajdują się narkotyki. Trop okazał się celny. Funkcjonariusze znaleźli tam 1,2 kg marihuany i 0,8 kg amfetaminy.

Po przesłuchaniu, dwóch mężczyzn ułyszało zarzut posiadania niewielkich ilości środków odurzających. Natomiast 27-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego przypadku policjanci będą wnioskowali o tymczasowy areszt. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Funkcjonariusze wyjaśniają, w jaki sposób narkotyki trafiły do mężczyzny i gdzie miały trafić.

Jest to już kolejna akcja wymierzona w środowisko pseudokibiców. Dwa tygodnie temu, 1 marca, kryminalni zatrzymali trzy osoby. Wówczas zabezpieczono 200 gramów amfetaminy i 40 gramów marihuany.

Za posiadanie narkotyków można trafić za kratki na 3 lata, a za posiadanie znacznych ilości - na 10 lat. Z kolei za wprowadzenie w obrót środków odurzających grozi kara do 8 lat, a w przypadku znacznych ilości do 12 lat więzienia.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • J 2019-03-16 12:36:48
  Ktoś tam się ładnie rozpruł
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Darek81 2019-03-16 09:46:55
  Tak tak zrobić porządek z kibolami kks-u AZS-u i Warmii:-). Patologia jest wszędzie. Wśród kibiców polityków księży. Dziwi mnie natomiast język autora artykułu ,,kibol,,
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • docho 2019-03-15 22:39:44
  Policja w końcu sie wzięła za patologię. Szkoda że o 15 lat za późno.
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • Exodus 2019-03-15 21:47:17
  Parę dni temu art. o ataku na kebeb teraz dilerka :/ To może jak juz widać czym ci "kibice" się zajmują to niech płacą przynajmniej na swój klub a nie jeszcze ręce po kasę do miasta wyciągnąją.
  Odpowiedz Oceń: 5 5 Zgłoś treść
 • Fan majonezu 2019-03-15 20:44:59
  Wszystko rozumiem ale dlaczego zarekwirowali sloik majonezu ketrzynskiego? Strach żyć, swoj wlasnie wyrzucilem do smietnika z obawy o nalot :)
  Odpowiedz Oceń: 14 2 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-03-15 17:52:25
  No i dobrze. Trzeba w zarodku niszczyć, bo w Krakowie o tym zapomnieli i im się ośmiornica rozrosła...
  Odpowiedz Oceń: 12 1 Zgłoś treść
 • FRO 2019-03-15 16:02:11
  Tacy "bandyci", to na radia latają.
  Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.