Polacy wolą płacić kartą - jak czytniki kart płatniczych zyskują na popularności

Data dodania: 2019-07-12 09:59:00, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Polacy wolą płacić kartą - jak czytniki kart płatniczych zyskują na popularności
Terminial płatniczy
Fot. Materiał Partnera

Jak wynika z wielu badań dotyczących preferencji Polaków w dziedzinie płatności, już ponad połowa społeczeństwa woli płacić kartą. Osoba zbliżająca telefon czy kartę do terminalu POS usytuowanego w sklepie to coraz częstszy widok. Zobacz, jak czytniki kart płatniczych zyskują na popularności.

W jakich branżach terminale płatnicze?

Przedsiębiorcy zdają sobie doskonale sprawę z potrzeb klientów, którzy chcą płacić szybko i bezgotówkowo. Dlatego coraz częściej właściciele firm z różnych branż zaopatrują się w terminale płatnicze wraz z odpowiednim oprogramowaniem do przyjmowania płatności. W ogromnych dyskontach handlowych terminal płatniczy to już norma. Zauważyć warto, że w nowoczesne formy płatności bezgotówkowych wyposażają się również właściciel biznesów z usługami mobilnymi. Jakie to branże? Mowa np. o kosmetyczkach, fryzjerach, fizjoterapeutach, branży gastronomicznej, dostawy kurierskie, wulkanizacja, i wielu innych branżach i firmach świadczących usługi z dojazdem do klienta. Nowe technologie zastosowane w specjalnie skalibrowanych terminalach POS, umożliwiają przyjmowanie płatności w dowolnym miejscu w Polsce.

Nowoczesne czytniki kart płatniczych

Jakie są nowoczesne czytniki kart płatniczych? Nawiązując do uniwersalności i wygody w użytkowaniu zaawansowanych technologicznie terminali płatniczych przez przedsiębiorców świadczących usługi na dowóz, obecne czytniki kart płatniczych muszą posiadać szereg funkcjonalności. Po pierwsze powinny być mobilne, to znaczy wykorzystywać łączność WiFi, LTE lub 3G tak, aby móc łączyć się z operatorem i bankiem w każdych warunkach, w różnych miejscach w Polsce. Po drugie nowoczesny czytnik kart płatniczych powinien przyjmować płatności z kart MasterCard, Maestro, Visa, Visa Electron, płatności BLIK, NFC, Google Pay, Apple Pay. Mówiąc z kolei o terminalach zlokalizowanych w stacjonarnych punktach sieci handlowych, godne uwagi są urządzenia umożliwiające wypłacanie pieniędzy podczas robienia zakupów, czyli tak zwany “cashback”.

Cashback czyli wypłata pieniędzy w terminalu POS

Polacy wolą płacić kartą, ponieważ jest to bardzo wygodna i szybka forma robienia zakupów. Nie można jednak zapominać, że wciąż zdarzają się sytuacje, gdy będziemy potrzebować gotówki. Nawet w tym aspekcie, wydawać by się mogło wcale niezwiązanym z elektronicznymi płatnościami, na przeciw potrzebom klientów wychodzą firmy produkujące terminale POS oraz ich oprogramowanie. Teraz w większości punktów handlowych korzystających z nowych terminali płatniczych klient może podczas robienia zakupów wypłacić pieniądze w sklepie. Taka usługa nosi nazwę “cashback”. Co więcej, jest zupełnie darmowa, ma więc przewagę nad wypłacaniem pieniędzy w bankomatach, zwłaszcza gdy w pobliżu nie ma bankomatu dedykowanego banku i podczas wypłaty musimy zgodzić się na prowizję ze skorzystania z “obcego bankomatu”. Najważniejszą zasadą w przypadku cashbacku jest zakup jakiegoś produktu. Dopiero ta czynność umożliwia klientowi wypłatę gotówki. Może to być jednak najdrobniejsza rzecz o dowolnej wartości. Kwota wypłaty to maksymalnie 300 zł. Odnotowywana jest jako jedna transakcja, ale na wydruku z terminala zostają wskazane dwie operacje: wypłaty gotówki oraz zapłaty za sprzedaż. Zobacz więcej informacji na temat możliwości nowoczesnych terminali - "Nowoczesny terminal płatniczy, czyli jaki?".
 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Kudo 2019-07-12 16:32:09
    Kartami płacą wiesniaki i kretyni obciążają przedsiębiorców a dorabiają banki które i tak was łoja ile wlezie.Nie bądź Janusz plac gotowka
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
  • Janusz Pisiewicz 2019-07-12 11:03:39
    Przepraszam bardzo, ale chciałem zauważyć, że są zacni obywatele którzy radzą sobie znakomicie, choć konta w banku nie mają.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.