Pół miliona złotych na edukację kulturalną, chóralistykę czy street art

Data dodania: 2019-02-14 12:25:16, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Pół miliona złotych na edukację kulturalną, chóralistykę czy street art
Ilustracja do tekstu
Fot. Street art w olsztyńskim Parku Centralnym

Organizacje pozarządowe działające w sferze olsztyńskiej kultury mogą zdobyć w sumie pół miliona złotych na swoje pomysły. Miasto przygotowało pulę środków do podziału pomiędzy zadania publiczne, z zakresu kultury, świadczone na rzecz mieszkańców stolicy regionu.

O środki mogą ubiegać się podmioty działające w sferze kultury. Aby uzyskać dotację należy dopasować swój pomysł do założeń, obszarów tematycznych, które miasto zapisało w regulaminie konkursu.

Tematy, o których mowa to: organizacja ważnych wydarzeń kulturalnych, edukacja mieszkańców Olsztyna w różnych dziedzinach kultury, promowanie lokalnej twórczości i debiutów artystycznych, popularyzacja różnorodności kulturowej Olsztyna, popularyzacja sztuki współczesnej oraz sztuki street art., a także upowszechnianie olsztyńskiej chóralistyki.

- Na pierwsze dwa zadania przeznaczyliśmy po 180 tysięcy złotych, na promowanie lokalnej twórczości – 50 tysięcy, a na różnorodność kulturową – 40 tysięcy złotych. Dwa ostatnie zadania, czyli propozycje z zakresu sztuki współczesnej muszą się zmieścić w kwocie 30 tysięcy, a zadania upowszechniające chóralistykę w 25 tysiącach złotych – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Prezydent przyznał, że w tym konkursie są kryteria, które będą dodatkowo premiowane.

- Do konkursu mogą być zgłaszane różne formy aktywności – festiwale, konkursy, spotkania, wystawy, instalacje artystyczne, wydawnictwa czy zajęcia edukacyjne. Szczególny priorytet mają zadania popularyzujące postaci i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Stanisława Moniuszki – wyjaśnia prezydent Grzymowicz.

Zainteresowani dotacjami muszą się spieszyć. Konkurs już został ogłoszony. Swoje oferty należy składać do 25 lutego.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2019-03-03 18:31:51
  Poczekam jak skończycie Szanowni Państwo rozmawiać ze sobą i napiszę coś do składu i ładu.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Kobieta Brutto 2019-02-23 09:14:08
  Wplywy brytyjskie trzeba wypierac . Gdyby nie Anglicy to przed biurwcem Feliksa Siemensa dalej by powiewala flaga USA 10
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Nasz Dziennik wcześniej ZBIR 2019-02-15 10:52:36
  Biwakujemy sobie niedaleko lotniska Heathrow Londyn. Jesteśmy pod wrażeniem angielskiej kultury. Kibice wracający z meczoow piłkarskich ustępują miejsca w autobusie osobom starszym albo niedoleznym & @$_=no^^^
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-02-14 15:01:42
  A czy są w budżecie miasta środki na referendum za odwołaniem Prezydenta?
  Odpowiedz Oceń: 16 2 Zgłoś treść
 • Dawbra 2019-02-14 12:45:43
  Ale na rozwój i budowe miejsc pracy i tańszą komunikacje miejską to nie ma ale na pierdoły znajdzie sie zawsze. Bo po co dawać na coś z czego mogą skorzystać wszyscy lepiej dać dla wybranych.
  Odpowiedz Oceń: 2 5 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.