Imigrant zabił dwie osoby w Olsztynku. Przed sądem stanie obywatel Indii

Data dodania: 2019-07-05 11:46:04, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Imigrant zabił dwie osoby w Olsztynku. Przed sądem stanie obywatel Indii
Zdjęcie ilustracyjne

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Jacobowi K. Obywatel Indii będzie odpowiadał przed wymiarem sprawiedliwości za zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa trzeciej osoby.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Jacobowi K., który odpowie za zabójstwo Haithama E. Z Egiptu i Venkatesha P. z Indii., a także za usiłowanie zabójstwa Arunkumara T., także pochodzącego z Indii. Do morderstwa doszło 23 grudnia w jednym z gospodarstw agroturystycznych w gminie Olsztynek. Jednak prokurator przyjął, że oskarżony miał ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem.

Jacob K. dostał od agencji pośrednictwa pracy w Warszawie kontrakt na pracę w jednej z firm w Olsztynku. Mężczyzna z grupą innych obcokrajowców dostał zakwaterowanie w jednym z gospodarstw agroturystycznych w pobliżu Olsztynka. Ale po kilku dniach został zwolniony z pracy, lecz mimo to ciągle przebywał w gospodarstwie. W tym czasie pomiędzy współlokatorami narastał konflikt, który był spowodowany kłótliwością i Jacoba K. Dzień przed morderstwem Egipcjanin Haitham E. poinformował agencję pracy o zwolnieniu jego kolegi, w związku z tym przedstawiciele firmy nakazali wracać Jacobowi K. do Warszawy.

Następnego dnia rano między mężczyznami doszło do awantury.

- W pewnym momencie podejrzany zaatakował Haithama E., uderzając go z dużą siłą nożem w klatkę piersiową i powodując jego śmierć. Następnie Jacob K. co najmniej czterokrotnie uderzył Venkatesha P. nożem, mierząc w klatkę piersiową i powodując również jego zgon. Arunkumar T., widząc przebieg zdarzenia, próbował uciec. Jacob K. zastąpił mu drogę i uderzył go nożem, ale pokrzywdzony skutecznie osłonił się ręką. Arunkumar T. otrzymał jeszcze co najmniej trzy ciosy nożem. Jednak ostatecznie uciekł i znalazł bezpieczne schronienie – informuje Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Jeszcze tego samego dnia obywatel Indii został zatrzymany, a następnego dnia trafił do tymczasowego aresztu. Jacob K. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.