Podczas kontroli wpadli z nielegalną krajanką i spirytusem

Data dodania: 2018-07-12 14:19:41, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-12 14:20:48
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Podczas kontroli wpadli z nielegalną krajanką i spirytusem
Fot. W-MOSG

Strażnicy graniczni z Warmii i Mazur podczas rutynowej kontroli zatrzymali mieszkańca Barczewa, który w samochodzie przewoził dwa worki krajanki tytoniowej. Z kolei w Ełku funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który na swojej posesji rozpakowywał kartony wypełnione nielegalnym spirytusem.

Wczoraj olsztyńscy strażnicy graniczni zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę skody fabii. Okazało się, że mieszkaniec Barczewa przewoził dwa worki krajanki tytoniowej, których łączna waga wynosiła 38 kg. W związku z tym funkcjonariusze pojechali do domu mężczyzny, aby sprawdzić, czy jeszcze tam nie przechowuje zakazanych wyrobów. Przed domem 40-latka stało zaparkowane audi A3, a w środku... dwa 10-kilogramowe worki tytoniu. Łącznie mężczyzna posiadał 58,3 kg krajanki. Jej wartość oszacowano na 40 tys. zł.

Jednak to nie jedyna sytuacja z nielegalnymi substancjami w roli głównej w naszym regionie. Funkcjonariusze z Gołdapi na jednej z ulic w Ełku zauważyli przed posesją opla, z którego mężczyzna wynosił kartony. Strażnicy przeszukali samochód. Znaleźli w nim 90 litrów spirytusu bez znaków akcyzowych. Po przeszukaniu mieszkania mężczyzny granicznicy odkryli kolejne 60 litrów alkoholu. Wyszło też na jaw, że 50-letni mieszkaniec Ełku towar kupował od 52-latka z Armenii.

Obaj mężczyźni poniosą teraz odpowiedzialność karno-skarbową.

Źródło: własne/W-MOSG

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.