Podaruj najbliższym... zdrowie. Ciekawa akcja olsztyńskiego szpitala

Data dodania: 2014-12-02 13:47:29, Iwona Starczewska
Ostatnia aktualizacja 2014-12-03 10:39:18
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Podaruj najbliższym... zdrowie. Ciekawa akcja olsztyńskiego szpitala

Niemal każdy z nas z okazji Świat życzy swoim bliskim zdrowia. Teraz, dzięki akcji Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie nie tylko możemy życzyć rodzinie zdrowia, ale i świadomie o to zdrowie zadbać.

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Jak co roku większość z nas zastanawia się co podarować swoim najbliższym w ten szczególny czas. Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie postanowił wyjść z ciekawą inicjatywą dla tych wszystkich, którzy z okazji Świąt chcieliby dać swoim bliskim coś więcej niż tylko kolejny ciepły szalik, by zadbać o ich zdrowie. Szpital uruchomił sprzedaż pakietów badań profilaktycznych dla kobiet i mężczyzn. To zaproszenie do udziału w badaniach w ramach akcji "Podaruj życie – wykryj raka.

- Chcieliśmy zainteresować olsztynian pakietami, by popularyzować badania profilaktyczne w kierunku nowotworów. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że takie badania laboratoryjne na markery nowotworowe nie są skomplikowane i wystarczy pobranie krwi. Co ważne, te badania normalnie kosztują około 230 złotych za pakiet dla kobiet oraz 137 złotych za pakiet dla mężczyzn, a w ramach akcji ''Podaruj życie – wykryj raka'' pakiet badań kosztuje jedynie 99 złotych. To koszt oznaczenia markerów i pracy specjalistów – mówi nam Daria Rodziewicz, rzecznik prasowy Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Nowotwór wykryty w bardzo wczesnym stadium jest niemal w 100% uleczalny.

- Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze złe samopoczucie, które utrzymuje się nawet latami to nie jedynie przemęczenie, czy stres, a objawy choroby. Dlatego tak ważne jest badanie profilaktyczne – dodaje Daria Rodziewicz.

Akcja sprzedaży pakietów badań prowadzona jest od 25 listopada do końca grudnia 2014 r. przez specjalistów z Laboratorium Analitycznego MSZ w Olsztynie przy ul. Niepodległości 44.

Oferowane pakiety badań diagnostycznych zostały oparte na najnowocześniejszych technikach laboratoryjnych i dobrane pod kątem chorób nowotworowych, które najczęściej dotykają nasze społeczeństwo. Badania przeprowadzone będą na podstawie próbki krwi pobranej na czczo w całodobowym Laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie. Diagności laboratoryjni pomogą pacjentom zinterpretować wyniki badań i poinformują o ewentualnych zagrożeniach.

Pakiet można kupić dla siebie lub podarować swoim najbliższym na Święta.

 

Tagi: szpital

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Irtusya 2014-12-03 09:40:46
    super pomysł!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • i sruuu 2014-12-02 19:39:23
    mhm, mam nadzięję że nie dostaje się suchego wyniku badań krwi, tylko że ktoś to zinterpretuje opisze i powie co i jak... bo suchy wynik na kartce zwykłemu kowalskiemu nic powie.. a nie wszystko co jest w normie jest w normie, często są zależności miedzy różnymi wynikami które o czymś mówią..
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.