Podaj rękę potrzebującym

Ostatnia aktualizacja 2010-01-13 09:13:34, Natalia
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień apelują do mieszkańców miasta o pomoc najbardziej potrzebującym.

Synoptycy zapowiadają siarczyste mrozy, dlatego apelujemy do mieszkańców Olsztyna, by zawiadamiali nas o każdym człowieku, który potrzebuje pomocy – informowali przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami.

Zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych. Ujemne temperatury, brak ciepłego posiłku i schronienia mogą przyczynić się do tragedii. Dlatego ważne, by w tym czasie zauważono problem bezdomnych.

Bez pomocy sąsiadów, społeczników, wolontariuszy najbiedniejsi, starzy czy samotni mieszkańcy nie poradzą sobie – mówił Jerzy Szmit, wiceprezydent Olsztyna.

Niestety, dużym problemem jest nietrzeźwość bezdomnych, która często uniemożliwia udzielenie pomocy. Jednak w tym roku także takie osoby uzyskają wsparcie – będzie je przyjmować olsztyńska Izba Wytrzeźwień.

Pamiętajmy, by zimą nie przechodzić obojętnie koło bezdomnych. Informacje o ludziach potrzebujących pomocy można zgłaszać pod numerami telefonów: Dyżurny Miasta 89 5228 112; Straż Miejska 986; Policja 997. Można interweniować również za pomocą strony www.strazmiejska.olsztyn.pl/interwencja.htm.

Zgłoszenia od mieszkańców mogą być nawet anonimowe, najważniejsza jest informacja, że gdzieś są ludzie, którzy potrzebują pomocy – informował wczoraj Jarosław Lipiński ze Straży Miejskiej.

Przypominamy także, że od 1 listopada 2009 roku do 31 marca 2010 w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.