Pochowano Alojzego Jarguza, legendarnego sędziego piłkarskiego [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2019-04-26 09:57:33, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Pochowano Alojzego Jarguza, legendarnego sędziego piłkarskiego [ZDJĘCIA]
Pogrzeb Alojzego Jarguza
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

Wczoraj odbył się pogrzeb Alojzego Jarguza, byłego sędziego piłkarskiego. Arbitra żegnali rodzina, przyjaciele i przedstawiciele środowiska piłkarskiego. Jarguz zmarł w poniedziałek wielkanocny. Miał 85 lat.

Alojzy Jarguz zmarł w poniedziałek wielkanocny w wieku 85 lat. Wczoraj odbyło się jego ostatnie pożegnanie. Były sędzia piłkarski spoczął w Alei Zasłużonych na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie, w pobliżu Józefa Łobockiego, innego znanego olsztyńskiego arbitra. Jarguza pożegnali rodzina, przyjaciele, a także przedstawiciele środowiska futbolowego.

Alojzy Jarguz był legendarnym polskim sędzią piłkarskim i międzynarodowym arbitrem, przez ogromną część życia związany z Warmią i Mazurami. Szczyt jego kariery przypadł na lata 70. i 80. ubiegłego wieku. Arbiter prowadził mecze podczas mistrzostw świata w Argentynie w 1978 r., gdzie raz wystąpił jako sędzia główny, a dwa razy jako liniowy, oraz w Hiszpanii w 1982 r. Tam podobnie jak na mundialu w Argentynie - raz był sędzią głównym, a dwa razy liniowym.

Jarguz sędziował także w meczach ligowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Łącznie na swoim koncie odnotował ponad 1200 spotkań piłkarskich, w tym 18 meczów reprezentacji, około 70 klubowych na całym świecie, 25 w pucharach Europy oraz ponad 250 ligowych w Polsce.

Po zakończeniu kariery sędziowskiej został obserwatorem i kwalifikatorem sędziowskim. Był też dyrektorem Zagłębia Lubin i honorowym prezesem Stomilu Olsztyn.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • docho 2019-04-27 21:09:16
    Nie napisaliście ,ze kiedy po spadku do III ligi i upadku Stomilu na bazie rezerwowej druzyny stworzył klub o nazwie OKP Olsztyn dumę Warmii.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.