Po ulewach zawaliła się skarpa w Parku Centralnym. Co na to ratusz?

Data dodania: 2019-07-17 10:03:35, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Po ulewach zawaliła się skarpa w Parku Centralnym. Co na to ratusz?
Skarpa w Parku Centralnym po ulewach
Fot. Bartosz Grucela

W sobotę nad Olsztynem przeszły gwałtowne ulewy, które zalały ulice, m.in. te niedawno wyremontowane, jak Towarowa czy Partyzantów. Szkody powstały również w centrum miasta. W Parku Centralnym zawaliła się skarpa.

Deszcze nie dają za wygraną. Po sobotniej ulewie, jaka przeszła nad miastem, wiele ulic zostało zalanych. Studzienki kanalizacyjne nie były w stanie pozbywać się na bieżąco tak ogromnej ilości wody. Pod wodą znalazły się m.in. ul. Towarowa czy Partyzantów w pobliżu Dworca Głównego.

W centrum Olsztyna również powstały szkody. W rejonie mostu świętego Jakuba i Parku Centralnego ulewne deszcze spowodowały obsunięcie nadrzecznej skarpy, a powstałe błoto spłynęło do położonego poniżej przejścia pod mostem. Chodnik został poważnie zabłocony. Czy ratusz zamierza coś z tym zrobić?

- Oczywiście po każdym zdarzeniu analizujemy, gdzie i dlaczego mogło dojść do takiej sytuacji. Na ulicy Pieniężnego już wcześniej mieliśmy kłopot z odbiorem wody. Po pierwszej nawałnicy (po oddaniu inwestycji do użytku) wyciągnęliśmy wnioski i obecnie wykonujemy dodatkowe zabezpieczenia kanalizacji deszczowej, by w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń – wyjaśnia nam Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Tymczasem jesienna aura nie daje za wygraną. Dosyć mocno padało wczoraj, przelotne opady występują także dzisiaj. W kolejnych dniach ma być nieco cieplej i słoneczniej, ale na niedzielę i poniedziałek synoptycy przewidują kolejne opady deszczu.

Komentarze (13)

Dodaj swój komentarz

 • Emeryt 2019-07-20 17:36:16
  Przedtem zgniły drewniane podesty. Park ponadto nie jest należycie utrzymywany a z głównych alejek lepiej nie zbaczać.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • W. 2019-07-18 13:22:14
  Rozumiem, że tak doskonale zrobiona jest kanalizacja burzowa, że Partyzantów, ledwo co oddane i Towarowa ledwo co oddana również były pod wodą, jak wynika z artykułu. Brawo! To dobrze wróży na przyszłość, jak spadnie trochę liści jesienią i pozatyka odpływy.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • ELB 2019-07-18 08:04:41
  Na tym drugim zdjęciu wody tyle, ile w planowanym przekopie Mierzei #mierzejawislana #przekop #goodnightmierzejawiślanaside
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
 • Janin 2019-07-18 08:01:45
  Zapraszam do kąpieli ze zdjęciami Gruceli.
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Gośka- 2019-07-18 08:01:30
  Kurczę, Bartosz uprzedził mnie z fotorelacją...
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • 250ml 2019-07-18 07:56:39
  Zdjęcia Bartosza Gruceli są jak zapach świeżej pościeli
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Rastafarianin z Ostródy 2019-07-18 07:53:02
  Pozdrawiam fotoreportera.
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-07-17 14:50:52
  Trzeba porównać: Nowy ratusz zbudowany 110 lat temu i niektóre obiekty zbudowane za Grzymowicza. Ratusz stać będzie jeszcze z 300 lat a obiekty Grzymowicza już się rozpadają. Ratusz projektował i budował inżynier pruski tutaj doktor nowomiejski. Kto jest lepszym fachowcem? Pruski budowniczy odpowiadał przed cesarzem głową tutaj prezydent przed radnymi. Monarchio wróć chciałoby się zawołać.
  Odpowiedz Oceń: 17 4 Zgłoś treść
 • henry k 2019-07-17 11:59:38
  Co za tytuł.Co na to ratusz? Przyjedzie ekipa i naprawi jak na całym świecie.A więc to na to ratusz.
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • wista 2019-07-17 11:41:46
  Czy podejmując przebudową ulic w Olsztynie ,nie czas dla drogowców i architektów -spytać się starych olsztyniaków ,gdzie zbiera się najwięcej wody podczas ulewy,gdzie woda nie ma odpływu? i cały problem znika,ZŁA ORGANIZACJA ,ŻLI PROJEKTANCI DROGOWNICTWA,ZŁE PROJEKTY I WYKONAWSTWO.
  Odpowiedz Oceń: 16 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.