Po raz kolejny wiosna zacznie się w Olsztynie

Data dodania: 2019-03-13 13:44:45, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Po raz kolejny wiosna zacznie się w Olsztynie
Ubiegłoroczna edycja imprezy Wiosna zaczyna się w Olsztynie
Fot. Marcin Kierul / Urząd Miasta Olsztyn

Uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych organizują imprezę pt. Elektron Show. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Wiosna zaczyna się w Olsztynie". Z tej okazji dla mieszkańców miasta przygotowano wiele atrakcji.

Elektron Show pod hasłem "Wiosna zaczyna się w Olsztynie" odbędzie się w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca o godz. 10:30 w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych przy ul. Bałtyckiej 37A w Olsztynie.

Stolica Warmii i Mazur może się pochwalić niezwykłą pamiątką pozostałą po Mikołaju Koperniku. Jest to znajdująca się na zamku tablica astronomiczna - jedyne na świecie narzędzie wykonane przez samego astronoma. Niecodzienne połączenie zegara i kalendarza słonecznego służyło do wyznaczania momentu równonocy wiosennej.

 – Na pamiątkę tego wydarzenia Olsztyn od kilku lat organizuje imprezę promocyjną pod hasłem „Wiosna zaczyna się w Olsztynie” – mówi Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna. – W tym roku w porozumieniu z Zespołem Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przygotowaliśmy multidyscyplinarną propozycję na obchody pierwszego dnia wiosny skierowaną do młodzieży szkolnej.

Organizatorzy przewidzieli wydarzenia o charakterze sportowym, edukacyjnym i kulturalnym. Młodzież weźmie udział w konkursach, pokazach i zajęciach praktycznych. Z kolei pracownicy planetarium przygotują specjalne projekcje. Na koniec na scenie pojawi się coverowa grupa KORZUH.

Główne atrakcje Elektron Show:

- pokaz saperski Jednostki Wojskowej 1460 z Orzysza;

- wspinaczka na ściance;

- pokaz kulturystyki;

- pokaz nagłośnienia car audio;

- prezentacja stanowiska numeru alarmowego 112;

- prezentacja samochodów rajdowych;

- symulator dachowania;

- turnieje: CS:GO, piłki nożnej, szachowy, FIFA i inne konkursy (z nagrodami);

- spotkania z pracodawcami z regionu;

- otwarte zajęcia praktyczne;

- oraz wiele innych atrakcji również sportowych;

- mobilne planetarium;

- koncert zespołu KORZUH.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • f.h. 2019-03-29 08:36:00
    Pokaz nagłośnienia car audio, prezentacja samochodów rajdowych, pokaz saperski Jednostki Wojskowej 1460 z Orzysza, symulator dachowania. Bardzo "wiosenne" imprezy.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.