Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy
Data dodania: 2018-03-18 16:45

PlusLiga. AZS walczy o czołową szóstkę. Olsztynianie pokonali Czarnych Radom [ZDJĘCIA]

Kibice w hali Urania oglądali ciekawe spotkanie

Mecz przeciwko siatkarskiej drużynie z Radomia był dla olsztyńskich akademików ''meczem o życie''. Aby móc zachować swoje szanse na awans do fazy play-off, ekipa Indykpolu AZS-u Olsztyn musiała wygrać za trzy punkty. I tak też się stało, bowiem olsztynianie pokonali przyjezdnych 3:0.

Zarówno ekipa Cerradu Czarnych Radom, jak i gospodarze przystąpili do tego spotkania z niezwykłą determinacją, bowiem już od pierwszych piłek rozgorzała walka „oczko za oczko". W małym niebezpieczeństwie znaleźli się podopieczni Roberto Santillego, gdy radomianie poprawili swoją grze w polu serwisowym i zaczęli uciekać (11:8). Olsztynianie jednak wiedzieli, że mogą odrobić swoją stratę, więc zaczęli również coraz mocniej zagrywać, co jak się okazało – opłaciło się (19:19). Końcówka była niezwykle zacięta. Raz prowadził jeden zespół, a raz drugi. Ostatecznie lepsi okazali się biało-zieloni i zatriumfowali 27:25.

Set numer dwa także rozpoczął się lepiej dla „wojskowych". Śmiało punktowali przyjmujących AZS-u i szybko udało im się objąć prowadzenie. Jednak olsztynianie nie poddawali się, mozolnie punkt po punkcie odrabiali straty i wyrównali wynik (5:5). Wydawało się, że radomianie zaczęli grać bardziej nerwowo, popełniali coraz więcej błędów. Wykorzystali to zawodnicy z Warmii i Mazur, którzy mimo małej punktowej stracie, ponownie wyrównali (17:17). Ostatnie akcje tego seta to coraz śmielsza gra Indykpolu AZS-u Olsztyn i pewna wygrana 25:22.

Całkiem odmiennie niż w dwóch pierwszych partiach, tym razem to akademicy od pierwszych piłek wiedli prym. Radomianie sprawiali wrażenie nieco zrezygnowanych, 10-minutowa przerwa nie pozwoliła im się bardziej zmobilizować. Natomiast olsztynianie grali coraz odważniej, ryzykowali w akcjach, co opłaciło się prowadzeniem (6:3). W niektórych momentach podopieczni Roberta Prygla byli nieco bezradni, co akademicy wykorzystywali. Mimo próby zniwelowania strat i być może odwrócenia losów tego spotkania, Czarni w końcówce nie zdołałi już zbyt wiele zrobić i przegrali 20:25. W całym spotkaniu zatriumfował Indykpol AZS Olsztyn 3:0.

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 3:0 (27:25,25:22,25:20)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Zniszczoł (13), Kochanowski, Rousseaux (8), Andrigna (11), Hadrava (23), Żurek (libero) oraz Pliński (4) i Kańczok

Cerrad Czarni Radom: Vincic (4), Kwasowski (7), Fornal (13), Huber (8), Ostrowski (5), Żaliński (10), Watten (libero) oraz Teryomenko (3), Rybicki (1), Ziobrowski (2) i Wasilewski (libero)

MVP: Jan Hadrava