"Pisarze" - za nami wernisaż fotografii członków stowarzyszenia ''Blur'' [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2015-11-28 14:43:17, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie była gospodarzem wernisażu podsumowującego projekt literacko-fotograficzny pod hasłem ''Szeroki kąt widzenia''. Został on zrealizowany wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Fotograficzne ''Blur''.

W piątkowe popołudnie w Galerii Stary Ratusz odbył się wernisaż wystawy pod hasłem "Pisarze". Ekspozycja zawierała 36 zdjęć prezentujące portrety sześciorga pisarzy wykonane przez członków stworzyszenia fotograficznego "Blur".

Jak zaznaczają organizatorzy, celem projektu było promowanie i rozpowszechnianie lokalnej twórczości literackiej i fotograficznej oraz integracja tych dwóch środowisk kulturalnych Olsztyna. Od czerwca fotografowie stowarzyszenia "Blur" przeprowadzili sesje fotograficzne z sześcioma miejscowymi autorami. Od września do listopada 2015 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbyły się trzy debaty literacko-fotograficzne, w których wzięli udział pisarze i poeci.

Współpraca Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego "Blur" sięga 2012 roku. W tym czasie dla użytkowników WBP stowarzyszenie przygotowało cykl wykładów pod tytułem "Fotoreportaż i współczesna fotografia".

- W 2013 roku zaproponowaliśmy stowarzyszeniu Galerię Stary Ratusz, jako miejsce, prezentacji fotografii - mówi zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Renata Pietrulewicz. - W zamian otrzymaliśmy dla naszych użytkowników cykl wykładów na temat fotografii pod tytułem "Szeroki kąt widzenia". Tematy spotkań były niezwykle różnorodne. Dotyczyły fotografii ulicznej, portretowej, fotografii w reklamie. Spotkania cieszyły się ogromną popularnością. Szczerze mogę powiedzieć, że przerosły nasze oczekiwania.

Podczas wernisażu głos zabrał również Zbigniew Chojnowski, poeta, historyk literatury, krytyk literacki i profesor na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, który ma nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia przyczynią się do zwiększenia czytelnictwa.

- Może wystawa przyczyni się do tego, że nasze książki będą chętniej czytane w bibliotece. Ta ekspozycja może być swoistym preludium, bowiem w najbliższych dniach ukażą się trzy książki olsztyńskich pisarzy - powiedział Chojnowski.

W Galerii Stary Rynek można oglądać zdjęcia członków stowarzyszenia "Blur" - Agnieszki Cichoń-Kamińskiej, Michała Ciuciasa, Pawła Gulewicza, Rafała Kaźmierczaka, Adama Kolaśniewskiego, Aleksandry Mosakowskiej, Krzysztofa Omiliana, Renaty Orlińskiej, Michała Oseki, Dariusza Poniewozika, Marcina Przewłockiego, Joanny Stepkowskiej-Kuchty oraz Macieja Wagnera.

Projekt realizowany jest przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.