Dziś jest: 28.04.2024
Imieniny: Piotra, Walerii
Data dodania: 2023-11-19 16:12

Piłka nożna kobiet. Dziewiąta porażka w sezonie; Stomilanki czerwoną latarnią ligi [ZDJĘCIA]

Stomilanki z 9. porażką w tym roku

Stomilanki Olsztyn zakończyły rundę jesienną na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraligi kobiet. Olsztynianki nie skorzystały szansy przeskoczenia Medyka Konin i przegrały na własnym boisku 0:1 z Orlenem Gdańsk.

Gdańszczanki przyjechały do Olsztyna z konkretnym planem wywalczenia trzech punktów. Od początku spotkania ruszyły do ofensywy, czego efektem była szybko zdobyta bramka. Prowadzenie Orlenowi dała Kimberly Sanford. Jak się później okazało była to jedyna bramka w meczu.

- W ogóle nie widać w tym meczu, że grała trzecia drużyna z ostatnią - mówił po meczu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Niestety, bardzo szybko straciliśmy bramkę i ciężko było dalej. Gdybyśmy mieli więcej koncentracji w polu karnym, to później mogłoby być ciekawiej. Ten punkt był w naszym zasięgu.

Dla piłkarek z Olsztyna była to 9 porażka w tym sezonie. Przez całą rundę jesienną debiutanckiego sezonu Ekstraligi Stomilanki wywalczyły zaledwie 4 punkty. Na początku sezonu wywalczyły remis z Śląskiem Wrocław i w połowie sezonu wygrały przed własną publicznością 1:0 z Medykiem Konin.

W tym roku Stomilanki zagrają jeszcze w Pucharze Polski. Olsztynianki zagrają na wyjeździe z Wandą Kraków. Tutaj cel jest jasny - awans.

- Niestety mamy problemy kadrowe, jest trochę kontuzji. Połowa składu była w katastrofie, dopadł nas jeszcze wirus. W przerwie musiałem zdjąć m.in. Alę Sokołowską - zakończył wypowiedź portalowi Olsztyn.com.pl, trener Stomilanek.

KKP Stomilanki Olsztyn - AP Orlen Gdańsk 0:1 (0:1)

0:1 - Sanford 5'

Stomilanki: Krajewska - Libera, Taranowska, Silny (58' Skrzypińska), Kędzia, Korzec, Kałużna, Sokołowska (23' Żukowska), Osajkowska, Drąg, Fran (78' Kamala)