Pijany i z sądowym zakazem potrącił 64-letnią pieszą i uciekł z miejsca wypadku

Data dodania: 2019-03-06 12:12:25, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Pijany i z sądowym zakazem potrącił 64-letnią pieszą i uciekł z miejsca wypadku

Wczoraj (5 marca) w samym centrum Dobrego Miasta doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Na szczęście, dzięki świadkowi, policjanci szybko ujęli sprawcę. Okazało się, że był on pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do wypadku doszło wczoraj o godz. 18 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Zwycięstwa w Dobrym Mieście. Kierowca auta osobowego potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę i uciekł, nie udzielając jej pomocy. Świadek zdarzenia wezwał służby ratunkowe i zapamiętał szczegóły pojazdu.

64-letnia poszkodowana z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala w Olsztynie, a policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Skontrolowano wszystkich kierowców, przejeżdżających w rejonie miejsca wypadku. Funkcjonariusze o sprawie poinformowali także kolegów z komisariatów w Lidzbarku Warmińskim i Ornecie, bo właśnie w tych kierunkach mógł podejrzany uciekać.

Stróże prawa szybko ustalili, że sprawcą może być mieszkaniec Dobrego Miasta. Pod jego adresem znaleźli uszkodzonego opla vectrę, a w mieszkaniu zastali 35-latka, który przyznał się do spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy. Mężczyzna trafił do aresztu.

Jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca był pijany. Miał 2,8 promila alkoholu we krwi. Jednak to nie koniec jego problemów. Po sprawdzeniu 35-latka w systemach policyjnych okazało się, że ma on czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nie posiada prawa jazdy, a za jazdę na podwójnym gazie był już dwukrotnie w więzieniu.

Mężczyzna wkrótce odpowie za spowodowanie wypadku będąc pod wpływem alkoholu, prowadzenia pojazdu mimo zakazu i nieudzielenia pomocy poszkodowanej. Policjanci będą wnioskowali do prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • lwx 2019-03-07 23:01:45
  Po takim artykule czuję się jak w domu. Tyle , że w tym domu biją. Może lepiej wiać?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • odizolować od społeczeństwa 2019-03-06 21:13:07
  Powinien dostać dożywocie i to za pierwszym razem. A teraz to już bez gadania. Sprawa podstawowa zbadac go psychiatrycznie czy przypadku jego działanie bylo celowe. Bo zdaje st,że ma przyjemność w potrącaniu ludzi
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Real 2019-03-06 12:46:42
  Który to przypadek, że gościu z sądowym zakazem doprowadza do tragedii w warunkach recydywy? Ile, ile jeszcze ludzi to ślepe na wszystko prawo doprowadzi do kalectwa lub śmierci? Dlaczego w tym debilnie zarządzanym kraju NIE ma możliwości stworzenia prawa, na podstawie którego, wzorem Danii zabierać można bezpowrotnie samochody kierowcom-pijakom, zwykłym bandytom, którzy totalnie olewają porządek prawny? Jak długo, PYTAM, JAK długo trzeba czekać, aż ktoś zechce wreszcie ten problem radykalnie rozwiązać? Zabieranie prawa jazdy NICZEGO, absolutnie NICZEGO nie załatwia!!!!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 14 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.