Pijany jechał slalomem pod prąd. Twierdził, że jest bezkarny

Data dodania: 2018-05-18 09:41:18, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-05-18 09:42:34
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Pijany jechał slalomem pod prąd. Twierdził, że jest bezkarny

73-latek jechał slalomem pod prąd i wjeżdżał na chodniki na nidzickich ulicach. O zagrażającym niebezpieczeństwie policjantów poinformowali inni kierowcy, którzy uznali, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem (14 maja) w Nidzicy. Policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców miasta, że kierowca opla jeździł slalomem pod prąd i wjeżdżał na chodniki. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia.

Zaparkowany samochód znaleźli na ul. Zielonej, ale nie było w nim kierowcy. Znowu pomocni okazali się świadkowie, którzy wskazali podejrzanego. Mężczyzna na początku twierdził, że nie jechał wskazanym autem. Nie chciał się poddać także badaniu trzeźwości. W związku z tym policjanci zatrzymali go.

73-letni mieszkaniec Ciechanowa wykrzykiwał do policjantów, że i tak mu nic nie udowodnią. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badania pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu we krwi.

Na tym nie kończą się problemy nieodpowiedzialnego 73-latka, bowiem wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Został on zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu, jazdę samochodem bez posiadanych uprawnień i braku dopełnienia obowiązku przerejestrowania samochodu. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ryszard1945 2018-05-19 20:51:30
    Nie mogę zrozumieć, jaka to kara czego tego pijusa, to żadna kara a dać mu 25 tyś. złociszy oraz konfiskatę auta i publicznie podać dane.
    Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.