Pijani oficerowie Wojska Polskiego pobili policjantów. Proces od początku

Data dodania: 2019-01-02 14:59:56, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Pijani oficerowie Wojska Polskiego pobili policjantów. Proces od początku

Z końcem grudnia ubiegłego roku miał zapaść wyrok w sprawie trzech oficerów 15. Giżyckiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego oskarżonych o znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów. Mężczyźni, będąc pod wpływem alkoholu, pobili funkcjonariuszy, którzy zostali wezwani na interwencję. Sąd postanowił jednak wznowić przewód sądowy.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2016 roku w giżyckim hotelu. Wezwani na interwencję wobec pijanych gości policjanci zostali zaatakowani. Napastnikami byli pijani żołnierze 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Trzech policjantów w wyniku tego zdarzenia trafiło na obserwację do szpitala.

Oficerów, których po wytrzeźwieniu przekazano żandarmerii, kilka dni po zdarzeniu usunięto z szeregów brygady.

Prokuratura postawiła im zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Wobec Arkadiusza K. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych. Wobec Piotra B. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 15 tysięcy złotych. Zaś wobec Roberta J. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 7 tysięcy złotych.

31 grudnia przed giżyckim sądem miała zapaść wyrok w tej sprawie. Tak się jednak nie stało. Sąd postanowił o wznowieniu przewodu sądowego i odroczeniu rozprawy do 18 lutego 2019 roku.

- Sąd podjął taką decyzję z uwagi na konieczność uprzedzenia stron o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynów objętych aktem oskarżenia. Ale to nie jedyny powód wznowienia postępowania i odroczenia rozprawy. Prokurator w mowie końcowej na poprzednim terminie rozprawy oświadczył, że odstępuje od oskarżenia publicznego, co do jednego z czynów opisanego w akcie oskarżenia. W związku z tym zaszła konieczność zawiadomienia pokrzywdzonej osoby o odstąpieniu prokuratora od oskarżenia odnośnie czynu, który jest ścigany z oskarżenia prywatnego – wyjaśnia Olgierd Dąbrowski – Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.