Arytkuł został dodany i oczekuje na zaakceptowanie przez moderatora.

Pieskie życie w nowym schronisku

Ostatnia aktualizacja 2010-08-18 15:53:49, WeronikaPieloch
A | A | A

Trwa remont w schronisku dla zwierząt. Ponad 100 kojców dla psów, dach budynku administracyjnego i lecznicy będą zmodernizowane. Dzięki tym pracom olsztyńskie schronisko będzie bardziej funkcjonalne i przyjazne dla zwierząt.


Prace remontowe rozpoczęły się na początku sierpnia i potrwają do połowy listopada. Obecnie przebudowywany jest dach budynku administracyjno – biurowego i lecznicy. Wyremontowane będą boksy przeznaczone do kwarantanny nowych psów.

W ramach prac modernizacyjnych zaplanowano kapitalny remont całego kompleksu oraz zagospodarowanie terenu wokół obiektów. Natomiast rozbudowa pomieszczeń dla zwierząt ma poprawić warunki, w których obecnie przebywają.

Remont trwa, a schronisko boryka się z problemami lokalowymi. Na czas modernizacji trzeba było zwiększyć ilość zwierzaków w klatkach. Przez 6 miesięcy z użytku będzie wyłączonych 50 z 95 boksów.

W związku z tym, kierownictwo schroniska zorganizowało akcję mającą na celu znalezienie zwierzętom tymczasowych domów i opiekunów. Do tej pory rodziny zastępcze znalazło 6 psów.

Jak stworzyć dom tymczasowy dla porzuconego psiaka? To nic trudnego. Pracownicy schroniska przedstawiają kilka dobrych rad:

  1. Decyzja musi dotyczyć wszystkich domowników (zwierzę będzie przez jakiś czas członkiem rodziny)
  2. Wybrać zwierzę z pośród wytypowanych przez schronisko psów do domów tymczasowych (aby dostosować zwierzę do warunków tymczasowych opiekunów)
  3. Zapewnić na czas pobytu zwierzęcia w swoim domu wyżywienie, spacery i pielęgnację (opieka lek. wet. po stronie schroniska)
  4. Szukać domu na stałe, informować o zachowaniu zwierzęcia

Pracownicy schroniska czekają na zgłoszenia pod numerem tel: 89-526-82-15 lub 605-100-632

Źródło: UM Olsztyn/schronisko.olsztyn.pl/własne

Podziel się:
wykop.pl

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • dlaczego? 2010-08-18 20:27:04
    czy na olsztyn.com.pl każdy temat musi zostać opracowany przynajmniej dwa razy? nie macie o czym pisać? http://olsztyn.com.pl/wiadomosc,16644,domy-zastepcze-dla-psow-%E2%80%93-poszukiwane!.html
    Odpowiedz Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.