Piękny gest znanej piosenkarki. Doda pomoże choremu chłopcu z Olsztyna

Ostatnia aktualizacja 2017-03-19 16:43:37, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Piękny gest znanej piosenkarki. Doda pomoże choremu chłopcu z Olsztyna
Dorota Rabczewska wraz z Fabiankiem i jego mamą
Fot. Facebook Doroty "Dody" Rabczewskiej

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich piosenkarek Dorota Rabczewska, znana jako Doda, wystawiła na aukcję swoje urodzinowe auto. Całkowity dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla 2,5 letniego Fabianka z Olsztyna, który cierpni na rdzeniowy zanik mięśni.

- Skończyłam 33 lata - mówi Dorota Rabczewska w programie "Pytanie na śniadanie" emitowanym w TVP 2. - Zrobiłam fantastyczną imprezę "Doda w Krainie Czarów" i wjechałam na nią pięknym samochodem pomalowanym przez artystę. Wszyscy byli nim zachwyceni. Tym samym stwierdziłam, że muszę ten samochód przekuć w jakiś dobry, fantastyczny cel. Wymyśliłam akcję aby fani wyznaczali cel charytatywny i na ten, który będzie mieć najwięcej "lajków", przeznaczę pieniądze z licytacji samochodu.

Wprawdzie najwięcej ocen zgromadziło schronisko dla zwierząt "Judyta" z okolic Warszawy, Dorota Rabczewska postanowiła przekazać jednak środki z licytacji na pomoc chłopcu z Olsztyna.

- Chciałam bardzo pomóc choremu człowiekowi - mówi Rabczewska. - Obojętnie czy małemu, czy większemu. To było moje marzenie. Kiedy jednak miałam ogłaszać wyniki, napisała do mnie fanka, która przedstawiła historię o swoim braciszku, który ma zanik mięśni. Totalnie poruszyłam się tą historią i mimo, że wygrało schronisko, postanowiłam przeznaczyć czek na 10 tys. zł. na schronisko, natomiast licytację zadedykować tylko i wyłącznie Fabiankowi.

Co napisała fanka Dody?

- Napisałam, że jestem fanką Dody - mówi Patrycja Piórkowska. - Podziwiam jej dobre serce. Wiem, że zawsze wszystkim pomagała. Obserwowałam jej profil i zauważyłam, że jest taka akcja. Nie spodziewałam się, że w ogóle mi odpisze. W sporym skrócie napisałam historię mojego brata. Odpowiedź była tak szybka, że wręcz... nie byłam na nią przygotowana. Jestem w szoku jak Doda zareagowała. Dla mnie to jest coś niewyobrażalnego.

Fabian urodził się 10 października 2014 roku. Od małego cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi.

- Nadzieją dla Fabianka są na pewno leki nad którymi cały czas pracują lekarze - mówi ojciec prawie juz 2,5 letniego chłopca, Piotr Dargiewicz. - Fabian jest podopiecznym w poliklinice Gemelli w Rzymie.

Zastrzyki, które tam przyjmuje są darmowe, jednak cały koszt rehabilitacji i dojazdów pokrywają rodzice.

- Myślę, że jeśli chodzi o możliwości finansowe to żadną polską rodzinę nie byłoby na to stać ile czasu i pieniędzy należy poświęcić na walkę z tą chorobą - dodaje Dargiewicz.

- Mam ogromne wsparcie od swoich fanów. Przez 18 lat bycia na scenie wszystkie 102 nagrody muzyczne dostałam od swoich fanów - dodaje Rabczewska. - Jeżeli jakkolwiek potrzebują mojej pomocy, nigdy bym nie odmówiła. Ja chętnie zwracam to dobro, które dostałam od nich. Cieszę się, że mogę pomóc.

To nie pierwsza akcja pomocy Fabiankowi. Dokładnie rok temu młodego chłopca odwiedzili m.in. piłkarze Stomilu Olsztyn - Piotr Skiba oraz Janusz Bucholc. Z inicjatywy natomiast Pauliny Plichty, znanej w Olsztynie gimnastyczki, powstał kalendarz na 2016 rok. Na stronach kalendarza znaleźli się m.in. Joanna Jędrzejczyk, Irakli Meschia, Denis Ambroziak, Paweł Papke czy też Mamed Chalidow. W październiku poprzedniego roku na urodzinach Fabianka pojawiła się natomiast maskotka olsztyńskiego klubu - Stomilek.

Aukcja jest dostępna pod adresem http://allegro.pl/doda-urodzinowy-samochod-i6755502061.html

W niedzielne popołudnie samochód był już wart ponad 22 tys. zł.

Źródło: własne, TVP 2

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztynianin 2017-03-20 12:34:16
  Super,że Doda pomaga potrzebującym. To się ceni. P.S. Mam nadzieję,że DODA odwiedzi z koncertem Olsztyn :)
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść
 • LoLoLo 2017-03-19 23:04:03
  Proponuję koncert Charytatywny dla chłopca w Olsztynie z muzyczną gwiazdą wieczoru DODĄ :)
  Odpowiedz Oceń: 20 0 Zgłoś treść
 • Don 2017-03-19 21:31:12
  Brawo! Fanem Dody nie jestem, ale zaangażowanie się w działalność społeczną zawsze doceniam.
  Odpowiedz Oceń: 18 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.