Parkowanie bez podwyżek

Data dodania: 2009-10-29 09:14:22, Natalia
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni zdecydowali, że nie będzie planowanych podwyżek za parkowanie w płatnej strefie. Projekt uchwały w tej sprawie został wycofany z porządku obrad. Spore poruszenie wywołała także kwestia budowy sztucznego boiska na Nagórkach.

Przypomnijmy, że zmiany miały obejmować  jedynie parkowanie godzinne. W Olsztynie za postój 30-minutowy płaci się złotówkę, natomiast za dwukrotnie dłuższy zaledwie 40 groszy więcej. Planowaną podwyżkę uzasadniano koniecznością proporcjonalnego wyrównania obu stawek.

Tymczasem wczoraj stwierdzono, że podwyższenie tej kwoty niewiele zmieni, bo ilość sprzedawanych miesięcznie karnetów to 4000, a miejsc parkingowych w płatnej strefie jest 2500. Radni zaproponowali inne rozwiązanie. Chcą by stworzono projekt, który by różnicował opłaty parkingowe  w zależności od odległości do centrum miasta.  Na jego obszarze miałyby być droższe, a im dalej od niego, tym tańsze.

Na sesji dokonano także zmian w  budżecie Olsztyna na rok 2009, w  ich wyniku zadłużenie miasta może zmniejszyć się o 30 milionów złotych. Pomimo ograniczania wydatków radni zdecydowali o przeznaczeniu 3 mln zł na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią na terenie Nagórek, co ma nastąpić w 2010 roku. Decyzja ta zapadła pomimo sprzeciwu prezydenta miasta Piotra Grzymowicza, który uważa,  że korzystniejsze dla miasta byłoby wybudowanie czterech kolejnych "Orlików", które współfinansuje Urząd Marszałkowski i Ministerstwo Sportu. Wydatki związane z budową boiska na Nagórkach będzie musiało ponieść miasto.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Rs4 2009-10-29 14:25:06
    Chetnie bym placil za parkowanie, gdybym mial pewnosc ze te pieniadze z parkowania pojda na budowe nowych parkingow, a jak wiadomo tak nie jest niestety :)
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.