Parkingowy problem przy ulicy Żołnierskiej. Inwestor zamknął teren

Ostatnia aktualizacja 2017-10-11 13:41:33, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Parkingowy problem przy ulicy Żołnierskiej. Inwestor zamknął teren

Tak jak można się było tego spodziewać, mieszkańcy bloków przy ul. Żołnierskiej znaleźli sobie alternatywę dla darmowego dotąd parkingu, który zamknął właściciel terenu, budujący tam nowe bloki. Teraz kierowcy parkują swoje auta w innym miejscu, łamiąc zakaz zatrzymywania się.

Olsztyński deweloper wrócił do budowy zespołu mieszkaniowego przy ulicy Żołnierskiej w sąsiedztwie zabytkowej wieży ciśnień.

Mieszkańcy okolicznych bloków, którzy dotąd parkowali swoje auta na działce dewelopera, musieli znaleźć inne miejsca postojowe. Przed wjazdem na teren budowy ustawiono bowiem tablicę informującą, iż od 29 września obowiązywać będzie zakaz wjazdu na teren budowy.

Przestrzegania zakazu wjazdu na teren budowy pilnowały policyjne patrole, kierowcy nie podejmowali więc próby wjazdu na ten ''dziki'' parking.

Teraz, okazuje się, że kierowcy parkują swoje auta wzdłuż drogi - łamiąc przy tym zakaz zatrzymywania się. Zajmowany jest również teren przy lokalnej siłowni, po lewej stronie drogi, gdzie niemal codziennie policja wlepia mandaty.

Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wprowadziła co prawda parking przy Żołnierskiej 12 C. Parking jest jednak płatny.

Przypomnijmy, mieszkańcy okolicznych bloków, w ubiegłym roku stracili również parking na terenie wokół hali gimnastycznej przy ulicy Żołnierskiej należący do UWM-u. Tam uczelnia ustawiła szlabany, które ograniczają dostęp do miejsc parkingowych.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • nikt 2017-10-12 21:34:03
  Z tego co pamiętam to w tym miejscu nigdy nie było parkingu tylko boisko na którym kierowcy urządzili sobie parking. Ale co ja tam wiem.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • parkingowy 2017-10-11 21:45:58
  Bez sensu. Przecież gdyby parkowanie było problemem, to mieszkańcy wykupiliby grunt na parking, wybudowali parking i korzystali z niego, prawda?
  Odpowiedz Oceń: 1 6 Zgłoś treść
 • Jadwiga_Misiak 2017-10-11 20:32:07
  Jak można pisać bzdury? Jak można stracić parking jeśli się go nie posiadało? Come On. Ludzie przez lata przyzwyczaili się, że miejsce postojowe należy się każdemu jak psu buda. Tylko, że to było w czasach gdy na 100 mieszkańców budynku przypadało 5 aut. Czasy się zmieniły, socjalizm odszedł na dobre, a kapitalizm nie lubi darmowego rozdawnictwa.
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść
 • CZYTAĆ 2017-10-11 20:00:41
  Co za BZDURY!!!!!! tak się składa, że gamoniowate studenciaki zawalają parking obok siłowni u kazika ( bo szlachta z olsztyna musi przujechać autem, a nie np. tramwajem) i mieszkańcy bloków nie mają innego wyboru i stawiają auta gdzie stawiają..... jak nie ma roku akademickiego parking jest w 1/3 pusty...... tyle na temat
  Odpowiedz Oceń: 5 2 Zgłoś treść
 • Studentka WNS 2017-10-11 13:10:56
  Czyżby dla studentów....???
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.