Park linowy w Olsztynie!

Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 11:59:31, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Park linowy w Olsztynie!

Olsztyński przedsiębiorca uporządkował teren lasu przy hipermarkecie REAL w Olsztynie, wyciął krzaki, ogrodził i wybudował służący do rekreacji Park linowy!!

Pierwszy w Olsztynie i największy w Polsce park linowy otwarto 28 kwietnia. Park nosi nazwę "Makumba", to efekt konkursu, który wygrała pani Agnieszka otrzymując w nagrodę miesięczny karnet.

Park czynny jest codziennie w godz 12-18, posiada wymagane atesty bezpieczeństwa. Dzieci, młodzież, dorośli mogą sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów.  "Linowe szaleństwo" to nowość w naszym mieście.

                                                                                               spacerowicz

***

Park Linowy stworzył prywatny przedsiębiorca jednak władze miasta otwarcie przyznają, że to znakomity pomysł i tego w Olsztynie brakowało.

Komentarze (21)

Dodaj swój komentarz

 • jaaaa 2011-02-16 15:53:18
  fantastyczna sprawa...polecam wszystkim, zarówno małym jak i duzym.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ds243 2011-02-15 12:08:17
  a jakie ceny tam są ?
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • raszal 2010-08-24 17:32:33
  kurde naprawde śfietny park pozdrawiam JP
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • raszal 2010-08-24 17:32:32
  kurde naprawde śfietny park pozdrawiam JP
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • propa 2010-07-26 11:13:20
  Olsztyn miastem parków linowych? powstała makumba, już otwarty większy w lesie miejskim, a w budowie najwyższy nad łyną, będzie wybór i ceny spadną :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Lili5 2010-06-19 11:14:46
  Swietny park naprawde jest super
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Wspinacz 2010-06-06 15:16:02
  Gratulacje Panu Henrykowi za zrealizowanie pomysłu, który wszyscy cenią i mi sprawia wielką radość. Z zamiłowaniem lubię się wspinać i z niecierpilowością czekałem na taką okazję w Olsztynie. Chętnie widziałbym jeszcze ściankę, jeśli jest taka możliwość. Trasy są najciekawsze z wielu, które zdążyłem przejść (Ustronie,Zakopane,Karpacz). W miarę długie, wymagające wysiłku i koncentracji. Mój syn także z radością wraca na trasę niebieską i dziś z determinacją młodego wspinacza przeszedł ze mną trasę czerwoną. Było ciężko, ale chętnie szedł do przodu. Podziwiam jego wytrwałość i chęć zdobywania kolejnych przeszkód. Po zejściu z ostatniej platformy czuł się dumny z siebie a ja z syna. To była super zabawa. Za tydzień znów wejdziemy na szlak, tym razem już tylko czerwony i tylko razem. Polecam gorąco wszystkim chętnym. Tu pokonuje się swoje słabości i lęki :-).
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • tosia 2010-06-02 19:41:55
  ciekawe jakie ceny chcialabym tam pochechać ale cóż za długa droga nie pa i zyczę szczęsliwej zabawy!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • travers 2010-05-30 21:52:00
  WAŻNE Trasa dla maluchów jest super. Rodzic ma cały czas kontrolę nad tym co robi i jak to robi jego pociecha. Tyrolki (zjazdy kontowe) prawidłowo zabezpieczone i dobrze dobrany sprzęt do autoasekuracji (długość lonż jest odpowiednia dla dzieci). Sytuacja ma się za to całkiem inaczej na trasie "czarnej" tej dla starszych dzieci i dorosłych. Mam uwagi tylko do zjazdów tyrolskich. Osoba o wzroście 186 cm wpinając się do zjazdu i siadając w uprzęży ma stalową linę na wysokości górnej części ucha, gdyby nie kask mogło by być nieciekawie. Chcąc uniknąć nieprzyjemnego szorowania kasku o stalową linę odchylamy się do tyłu nogi wyciągamy do przodu tym samym zmieniamy środek ciężkości, gdy taśma z rolką jest skręcona zaczynamy wpadać w rotację i uderzamy nogami lub głową albo barkiem w pobliskie drzewo miej więcej w połowie zjazdu. Na szczęście drzewo zabezpieczono czerwonymi materacami i na szczęście na drugim zjeździe uderzyłem nogami a nie głową. Lonże z rolką zjazdową przy uprzężach dla osób wysokich powinny być dłuższe.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Szakal 2010-05-21 21:16:26
  Mój syn w następnym tygodniu idzie tam na imieninki ,fajny pomysł żeby tak w parku i na linach .Sam muszę spróbować może żankę namówię
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.