Papierosów nie miał tylko w kołach i drzwiach auta. Na granicy padł niechlubny rekord

Data dodania: 2019-07-12 14:19:26, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Papierosów nie miał tylko w kołach i drzwiach auta. Na granicy padł niechlubny rekord
Fot. IAS w Olsztynie

Kolejny Rosjanin zatrzymany na przejściu granicznym w Grzechotkach. Kierowca w mercedesie chciał przemycić ponad 7 tys. paczek papierosów. Nielegalnego towaru nie pochował tylko w kołach i drzwiach samochodu.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak pewien Rosjanin na przejściu granicznym w Grzechotkach próbował przemycić ogromną ilość papierosów (więcej w tym temacie: TUTAJ). Wówczas był to drugi w historii przejścia wynik. Pierwsze miejsce ciągle należało do kierowcy opla vivaro, których chciał przewieźć przez granicę 7200 paczek papierosów.

Wystarczyło zaledwie kilka dni, aby niechlubny rekord z 2011 r. został pobity. Kolejny Rosjanin z obwodu kaliningradzkiego wpadł na przejściu w Grzechotkach. Strażnicy graniczni skierowali go do Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam pies służbowy potwierdził, że w mercedesie ML mogą być ukryte papierosy. Funkcjonariusze użyli promieni rentgenowskich, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie schowany jest towar.

Ku zdziwieniu strażników, okazało się, że poza kołami i drzwiami, papierosy są wszędzie. W aucie znaleziono aż 7359 paczek, aby je wszystkie wyjąć, troje celników pracowało ponad cztery godziny!

- Przerobiony pojazd zajęto, zaś wobec podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe. Ponadto skierowano do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach wniosek o cofnięcie Rosjanina do Obwodu Kaliningradzkiego i orzeczenie zakazu wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Wniosek został uwzględniony – informuje podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Issru 2019-07-12 21:02:33
    ..jak wy piszecie te artykuly jak "wystarczylo zaledwie kilka dni" skoro rekord byl jak sami piszecie w 2011 roku- to gdzie te kilka dni od wtedy do teraz ?!..jaaaa
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.