Olsztyńskie biosuszenie śmieci zainteresowało Chorwatów

Data dodania: 2015-06-19 08:00:53, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyńskie biosuszenie śmieci zainteresowało Chorwatów
Fot. Katarzyna Żurek

Technologie suszenia odpadów zastosowane w nowo budowanym Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych na olsztyńskim Tracku zainteresowały Chorwatów. Dziś odwiedzą stolicę Warmii i Mazur.  

Dziś w Olsztynie z roboczą wizytą przebywać będzie w delegacja żupanii splicko-dalmatyńskiej na czele z Żupanem Zlatko Żevrnajem. Celem wizyty Chorwatów jest zapoznanie się z polskimi doświadczeniami w zakresie recyklingu odpadów, a konkretnie z budową Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Lubelskiej w Olsztynie.

W Chorwacji na terenie żupanii splicko-dalmatyńskiej planowana jest budowa analogicznej do olsztyńskiej inwestycji opartej na technologii biosuszenia. Podczas pobytu delegacja spotka się z członkiem zarządu województwa Sylwią Jaskulską.

Żupania splicko-dalmatyńska, której stolicą jest Split, położona jest w południowej części Chorwacji nad Adriatykiem i, podobnie jak Warmia i Mazury, jest regionem typowo turystycznym. Zajmuje obszar ok. 4 500 km² z liczbą 500 tysięcy mieszkańców.

Na zagospodarowanie odpadów takiej liczby ludności z centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego jest zaprojektowany Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie, który oddany będzie do użytku z końcem września. Już dziś wszystkie linie technologiczne w olsztyńskim ZUOK-u są zamontowane i realizowany jest ich stopniowy rozruch.

Delegacja chorwacka obejrzy obiekt i spotka się tam z technologami ZGOK-u oraz z wykonawcami inwestycji.  

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.