Olsztyński Zortrax podejmie współpracę z UWM

Data dodania: 2018-01-08 12:42:29, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyński Zortrax podejmie współpracę z UWM

Olsztyńska firma Zortrax oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie podpiszą porozumienie, w ramach którego oba podmioty rozpoczną długofalową współpracę. Polegać ona będzie na prowadzeniu wspólnych badań, uruchamianiu programów stażowych dla studentów, transferze wiedzy oraz organizacji wydarzeń naukowo-technicznych.

Olsztyński Zortrax jest polskim dostawcą kompleksowych rozwiązań w obszarze druku 3D. Spółka została zarejestrowana w grudniu 2013 roku. Pomimo krótkiej działalności gospodarczej, zdążyła już z powodzeniem wprowadzić na rynek autorską drukarkę 3D Zortrax M200, unikalne oprogramowanie (Z-Suite) i materiały do druku (Z-Filament Series).

Swoją działalność prowadzi na rynkach na całym świecie, sprzedając swoje produkty m.in. w największych krajach europejskich oraz w USA i Kanadzie, a także na rynkach Azjatyckich i w Ameryce Południowej.

Uwzględniając aktualne potrzeby rynku i branży druku 3D, Zortrax zaprojektował nową drukarkę Zortrax Inventure, której premiera miała miejsce w maju 2015 r. w Warszawie.

Rozwiązania Zortrax dostępne są obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie, gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Prezes firmy - Rafał Tomasiak, w listopadzie 2015 r. otrzymał tytuł „Przedsiębiorcy Roku EY” w kategorii „Nowy Biznes” w polskiej edycji konkursu EY Entrepreneur Of The Year.

Teraz olsztyńska firma chce rozpoczął współpracę ze środowiskiem naukowym. Dlatego też w najbliższy czwartek podpisze porozumie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

Porozumienie rozpocznie długofalową współpracę pomiędzy podmiotami, która opierać się będzie na wspólnych pracach badawczych, wymianie wiedzy, organizacji spotkań i wykładów poświęconych technologii druku 3D oraz uruchomieniu programu stażowego dla studentów UWM. Będzie to pierwsza tak szeroko zakrojona współpraca pomiędzy firmą działającą w sektorze druku 3D, a uczelnią wyższą w Polsce.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.