Olsztyński zawodnik Mamed Khalidov idzie po zwycięstwo

Data dodania: 2018-11-29 11:57:34, red
Ostatnia aktualizacja 2018-11-29 12:21:13
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyński zawodnik Mamed Khalidov idzie po zwycięstwo

Podczas sobotniej gali w Gliwicach dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy zawodnikiem MMA olsztyńskiego klubu Berkut Arrachion - Mamedem Khalidovem a Tomaszem Narkunem. Jak zapowiada olsztyński zawodnik, który w marcu tego roku został pokonany przez Narkuna, tym razem idzie po zwycięstwo.

Do pierwszego starcia pomiędzy zawodnikami doszło w marcu tego roku podczas gali KSW 42. Tomasz Narkun pokonał Mameda Khalidova przez duszenie trójkątne nogami już w trzeciej rundzie. To było niebywałe wydarzenie. Khalidov jak dotąd wciąż uznawany był za niepokonanego. Ostatnią porażkę poniósł bowiem w 2010 roku i od tamtej pory wygrywał wszystkie pojedynki. Teraz,  po raz pierwszy od ośmiu lat, musiał więc uznać wyższość rywala. 

Po walce z Narkunem, Mamed Khalidov od razu zapowiedział, że już szykuje się do walki rewanżowej. Do starcia dojdzie w najbliższą sobotę 1 grudnia w Gliwicach.

- Chcę jeszcze raz spróbować, bo właśnie to starcie obudziło we mnie mocną chęć rywalizacji, takiej typowo sportowej. Teraz tylko to mnie interesuje. To, co zawsze najbardziej kochałem, czyli rywalizacja sportowa - mówił Mamed Khalidov.

Przypomnijmy, Khalidov wygrywał pasy mistrzowskie w dwóch kategoriach wagowych - 2009 rok waga półciężka do 93 kg i 2015 rok waga średnia do 84 kg. Jak zapowiada zawodnik, niezależnie od wyniku drugiej konfrontacj z Narkunem, chce wrócić do wagi 84 kilogramów i tam walczyć.

- Jestem zawodnikiem wagi średniej. Co by się nie stało w tej walce, wracam do wagi 84 kg. Tam teraz dużo się dzieje. Jest finał turnieju, więc zobaczymy co się wydarzy. Mam nadzieję, że Michał Materla wygra, a jeśli wygra, to będę walczył z innymi. Scott Askham wykazuje dużą chęć do starcia ze mną. Bardzo go lubię, bo jest naprawdę znakomitym zawodnikiem. Więc też bardzo chętnie bym się z nim zmierzył. Byłoby to ciekawe, sportowe wyzwanie. Teraz jednak czeka mnie walka z Tomkiem Narkunem i na niej się skupiam - poinformował Mamed Khalidov.

Źródło: KSW/własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.