Olsztyński radny o ''wolnej amerykance'' na pchlim targu. O co chodzi?

Data dodania: 2019-03-11 10:54:19, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyński radny o ''wolnej amerykance'' na pchlim targu. O co chodzi?

Olsztyński pchli targ, który od lat, co niedzielę organizowany jest na stadionie Warmii, ściąga tłumy zainteresowanych tą formą handlu. Jeden z olsztyńskich radnych PiS, Jarosław Babalski ma jednak wątpliwości, co do tego miejsca, a konkretnie warunków, w jakich odbywa się to przedsięwzięcie.

Olsztyński pchli targ organizowany jest od 2013 roku na stadionie Warmii przy al. Sybiraków. W każdą niedzielę, w godzinach 9.00-15.00, zbierają się tam zarówno ci, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnych już przedmiotów, jak i ci, którzy szukają ''perełek'' za grosze. Na targu można kupić meble, ubrania, zabawki dziecięce, książki, obrazy, ceramikę, rękodzieło oraz wiele innych przedmiotów. Jedynymi opłatami, które obowiązują sprzedających są drobne kwoty dla dzierżawcy terenu (około 20 zł). Zależą one od wielkości stoiska, oferowanych produktów, jak również tym, czy sprzedający korzysta do tego celu z samochodu.

To przedsięwzięcie cieszy się niesłabnącą popularnością. W niedzielny poranek trudno o wolne miejsce postojowe w tej okolicy. Chętni przyjeżdżają tu bowiem nie tylko z Olsztyna, ale i sąsiednich miejscowości.

Pchli targ stał się temat interpelacji radnego PiS, Jarosława Babalskiego wystosowanej do prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.

Z wiedzy jaką posiadam, obiekt, na którym prowadzona jest działalność znajduje się w dzierżawie Koleżeńskiego Klubu Sportowego Warmia. Niedzielny handel na tym obiekcie, jak wynika z moich obserwacji, gromadzi wielu sympatyków. Efektem dużego zainteresowania jest bardzo duże natężenie ruchu przy al. Sybiraków i ul. Rataja. Stwarza to oczywiste zagrożenie w ruchu drogowy. Panie prezydencie, otrzymałem w tej sprawie prośbę o przyjrzenie się warunkom, jakie organizator przygotował zainteresowanym tą formą handlu. Muszę przyznać, że byłem zdumiony tym, co zastałem na tym placu handlowym. Nie kwestionuję idei, która jest jak najbardziej oryginalna. Jednak jak wszystko musi mieć to odpowiednią formułę. Kilkunastominutowa obserwacja utwierdziła mnie w przekonaniu tzw. ''wolnej amerykanki''. Jaki wpływ na ucywilizowanie tego stanu ma miasto?

- czytamy w treści interpelacji.

Zapytaliśmy radnego, co dokładnie budzi jego obawy, a także, jakich działań oczekuje od miasta?

- Proszę po prostu się tam udać. Proszę skorzystać z WC, proszę się dokładnie rozejrzeć i zrobić z tego dobry artykuł opisując plac targowy i warunki tam panujące – odpowiedział nam krótko radny Babalski.

Jakie jest Wasze zdanie na temat olsztyńskiego pchlego targu? Co Wam przeszkadza, co należałoby usprawnić? Czekamy na Wasze opinie.

Komentarze (46)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztyniak19 2019-03-11 12:02:30
  Jeśli są sprzedający i mają kupujących, to po co się w....dalać? Wszyscy są zadowoleni tylko pan Babalski widzi problem. A dziurawej jezdni jak po ostrzale pan Babalski nie widzi? Tam strach jechać, aby zawieszenia nie zgubić.
  Odpowiedz Oceń: 36 1 Zgłoś treść
 • Pajacyk 2019-03-11 11:57:01
  Wszystko by było ok gdyby faktycznie to był pchli targ a nie kupują za grosze a tam sprzedają jako parelki niby z zagranicy samo handlarze zwykli ludzie którzy chcą coś sprzedać są bez szans
  Odpowiedz Oceń: 15 1 Zgłoś treść
 • Halo halo 2019-03-11 11:42:53
  Dla pisiorkow problem w tym że jest to konkurencja dla mszy w pobliskim kościele
  Odpowiedz Oceń: 27 1 Zgłoś treść
 • Zatorzak 2019-03-11 11:02:40
  I gdzie ten dobry opisujący sytuację?
  Odpowiedz Oceń: 15 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.