Olsztyński poseł Nowoczesnej bardziej radykalny niż Kaczyński i Pawłowicz? Jak się tłumaczy?

Data dodania: 2018-01-12 10:20:29, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyński poseł Nowoczesnej bardziej radykalny niż Kaczyński i Pawłowicz? Jak się tłumaczy?

Wśród posłów opozycji, którzy w środę w Sejmie wstrzymali się od głosu w sprawie skierowania do dalszej dyskusji obywatelskiego projektu zrzeszenia Ratujmy Kobiety, znalazł się olsztyński poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch. Jak tłumaczy swoje stanowisko?

Głosowanie posłów opozycji było zaskakujące. Okazuje się, że kilku posłów Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej wyłamało się z klubowych ustaleń i wyciągnęło karty do głosowania przyczyniając się tym samym do odrzucenia projektu.

Co ciekawe i kontrastowe, ''za'' dalszą dyskusją zagłosowali prezes PiS Jarosław Kaczyński, czy poseł Beata Pawłowicz.

Taki ruch posłów opozycji po raz kolejny osłabił ją wizerunkowo.

Wśród posłów, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej swoistej porażki opozycji, znalazł się olsztyński poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch, dawny starosta olsztyński. Klub nałożył więc na niego karę finansową.

Jak tłumaczy swoje wstrzymanie się od głosu w tej sprawie?

- Zawsze, również w trakcie kampanii wyborczej i pracy w Sejmie, deklarowałem się jako zwolennik obecnego kompromisu aborcyjnego. Również większość społeczeństwa opowiada się za pozostawieniem obecnych przepisów. Zmiana, w którąkolwiek ze stron, może zapoczątkować cykl ciągłych zmian przy każdej zmianie rządów. Taka sytuacja nie ochroniłaby nienarodzonych dzieci oraz nie poprawiłaby sytuacji kobiet. Dlatego nie mogłem poprzeć żadnego z przedłożonych projektów. Projekt zaostrzający prawo aborcyjne jest szkodliwy, niebezpieczny dla kobiet oraz nieskuteczny. Bez zawahania zagłosowałem za jego odrzuceniem. Uważam, że projekt przedłożony przez Komitet Ratujmy Kobiety byłby cynicznie wykorzystywany przez PiS oraz bliskie mu środowiska antyaborcyjne. Będąc wierny poglądom moim i większości społeczeństwa nie mogłem głosować za tym projektem. Szanując wolę osób, które podpisały się pod nim nie mogłem głosować przeciw niemu bądź przyczynić się do jego odrzucenia wstrzymując się od głosu. Dlatego postanowiłem nie wziąć udziału głosowaniu. Rozumiem, że niektórzy postrzegają to jako polityczny błąd. Dlatego bez sprzeciwu akceptuję decyzję władz klubu o nałożeniu na mnie kary finansowej – wyjaśnia Pampuch.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Mimoza 2018-01-18 16:44:41
  Obraził Pan wszystkie kobirty, które na Pana głosowały.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • anka222 2018-01-13 09:46:07
  Już dawno twierdziłam że do następnych wyborów Nowoczesna podzieli los Ruch Palikota
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • jeżyna 2018-01-12 17:13:33
  Pampuch to twoje ostatnie chwile w polityce, kompromitacja, sam zrezygnuj z mandatu.
  Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-01-12 12:12:10
  Niestety, każde tłumaczenie tej sytuacji w moim odbiorze jeszcze pogarsza wizerunek partii opozycyjnych. Prawda jest taka, że rozgrywka polityczna (a jest to polityka, niezależnie jakiego tematu dotyczy-w tym przypadku to żebym to temat wrażliwy i trudny nie ma według mnie żadnego znaczenia) została przez opozycję przegrana. I to poprzez „samobójczego gola”. Śmieszne są tłumaczenia posłów odwołujące się do ideałów osobistych, ponieważ tutaj nie chodzi o temat (aborcja), a kolejną partię „szachów z PiS”, ktore ten (znów) wygrał. Ale nie dlatego, że jest taki do ry, tylko dlatego że oponent potyka się o własne nogi. Potrzeba świeżego powiewu na opozycji i kogos zupełnie nowego.
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.