Olsztyńska premiera długo oczekiwanego filmu ''Cicha noc''. Zdjęcia powstawały na Warmii

Data dodania: 2017-11-14 11:27:30, red
Ostatnia aktualizacja 2017-11-14 11:30:35
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyńska premiera długo oczekiwanego filmu ''Cicha noc''. Zdjęcia powstawały na Warmii
Fot. helios.pl

Długo oczekiwany debiut fabularny Piotra Domalewskiego ''Cicha noc'' niebawem wejdzie do polskich kin. Wcześniej, nie przez przypadek, premiera filmu odbędzie się w Olsztynie.

Przypomnijmy, film ''Cicha noc'' to produkcja, w której powstawaniu udział miał samorząd naszego województwa, który dofinansował projekt w ramach Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Zdjęcia do filmu powstawały bowiem pod Olsztynem.

''Cicha noc'' to debiut fabularny Piotra Domalewskiego. Film opowiada historię rodzinnej wigilii na warmińskiej wsi. Główny bohater, 27-latek Adam (Dawid Ogrodnik), wraca na wieś z emigracji, aby zebrać pieniądze na rozkręcenie własnego interesu za granicą. Opowieść realistyczna, stanowiąca swego rodzaju fotografię socjologiczną społeczności małej osady.

Wszystkie zdjęcia, plenery i wnętrza realizowano na Warmii. Ekipa narzuciła sobie wyjątkowe tempo, materiał zdjęciowy powstał w niecałe 30 dni, w styczniu i lutym tego roku.

W rolach głównych zagrali między innymi Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, czy Tomasz Ziętka. W jednym z epizodów występuje Artur Steranko, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Autorski film Piotra Domalewskiego powstał w Studiu im. Andrzeja Munka, znanym z produkcji promujących wyjątkowe i wartościowe projekty młodych filmowców, dającym gwarancję właściwej opieki artystycznej i produkcyjnej. Opiekę artystyczną nad „Cichą Nocą” sprawował Jerzy Kapuściński, dyrektor artystyczny studia, w przeszłości jeden ze współtwórców telewizyjnego cyklu filmowych debiutów „Pokolenie 2000”.

Produkcja ''Cicha noc'' została doceniona na 42. FPFF w Gdyni. Reżyser i producenci filmu zostali nagrodzeni Złotymi Lwami.

Film trafi do polskich kin z końcem listopada, jednak w Olsztynie już 15 listopada w sali nr 5 Kina „Helios“ odbędzie się premiera tej produkcji. Początek o godzinie 19.00. W wydarzeniu wezmą udział twórcy filmu i aktorzy.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Jadwiga_Misiak 2017-11-14 12:15:51
    Na stronie kina Helios Olsztyn zero informacji o pokazie przedpremierowym z udziałem Twórców filmu. Zwykłe pospólstwo jak widać nie ma szans "dotknąć" Świata Polskiego Filmu. Wybrańcy zapewne otrzymali już tą szansę. Mi pozostanie wyczekiwanie pod salą kinową, o ile ochrona dopuści, aby choć przez chwilę naocznie zobaczyć Twórców. ;)
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.