PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn pokonał mistrza Polski! [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2019-02-02 20:22:15, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
PlusLiga. Indykpol AZS Olsztyn pokonał mistrza Polski! [ZDJĘCIA]
Niemal komplet publiczości oglądał mecz olsztyńskich siatkarzy
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Indykpol AZS Olsztyn wykorzystał osłabienie kadrowe mistrza Polski i pokonał we własnej hali PGE Skrę Bełchatów 3:1.

Akademicy z Olsztyna po raz drugi w tym sezonie pokonali mistrza Polski. Najpierw na jego terenie, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 3:0, a dziś (2 lutego) ponownie, już we własnej hali, lepsi okazali się podopieczni Michała Gogola. Wprawdzie goście wystąpili bez dwóch podstawowych zawodników (David Fiel, Milad Ebadipour), a na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli Artur Szalpuk i Mariusz Wlazły to z całą pewnością gra olsztyńskich zawodników mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności.

- Trochę słabiej weszliśmy w mecz, jeżeli chodzi o zagrywkę - powiedział tuż po spotkaniu trener olsztynian, Michał Mieszko Gogol. - Zagrywaliśmy za miękko, zbyt asekuracyjnie. W ogóle graliśmy zbyt asekuracyjnie, a nie można grać asekuracyjnie, kiedy gra się z mistrzem Polski. Później zaczęliśmy lepiej zagrywać i dotykać więcej piłek na bloku, co przyniosło wymierny efekt w postaci punktów, setów i meczu. Cieszę się, że wygraliśmy tę wojnę nerwów w drugim secie, ale to nie jest pierwsza taka nasza końcówka, którą wygrywamy w takim stylu i myślę, że jest to nasza mocna strona, że potrafimy wytrzymać to ciśnienie i nie pękamy.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn już w środę, zmierzą się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, natomiast przed własną publicznością "Indyki" zaprezentują się w niedzielę w "Derbach Północy" z Treflem Gdańsk.

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1 (20:25; 36:34; 25:21; 25:15)

Indykpol AZS: Hadrava (24), Zniszczoł (11), Andringa (12), Kapelus (5), Pietraszko (11), Woicki (3) i Żurek (libero) oraz Lux (11), Kańczok i Warda

PGE Skra: Teppan (20), Kłos (14), Kochanowski (14), Katić (8), Łomacz (2), Orczyk (12) i Piechocki (libero) oraz Milczarek, Wlazły i Droszyński

MVP: Paweł Woicki

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.