Olsztyńscy policjanci patrolują nową trasę Olsztyn-Olsztynek. Są pierwsze mandaty

Data dodania: 2018-01-12 12:50:33, spk
Ostatnia aktualizacja 2018-01-12 14:07:12
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyńscy policjanci patrolują nową trasę Olsztyn-Olsztynek. Są pierwsze mandaty

Kierowcy mogą już jeździć nową trasą S51 Olsztyn-Olsztynek. Jako, że prace w obrębie drogi jeszcze trwają maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi tam 100 km/h. Niektórzy kierowcy jednak o tym zapominają,

Jeszcze przed świętami drogowcy udostępnili dla kierowców docelowy przekrój drogi S51 Olsztyn-Olsztynek. Jednak  do czasu zakończenia wszystkich prac poza głównym ciągiem drogi nie ma ona klasy S. Wprawdzie dostęp do drogi jest możliwy tylko poprzez węzły, to jednak maksymalna dopuszczalna prędkość jest taka jak dla dwujezdniowej drogi klasy GP, czyli 100 km/h. Czasowo, ze względu na toczące się prace, pojawiają się także ograniczenia prędkości do 70 km/h. Dokończenia będzie jeszcze wymagał kilkusetmetrowy  odcinek tej drogi na styku z budowanym aktualnie w ramach południowej obwodnicy Olsztyna węzłem Olsztyn Południe.

Policjanci olsztyńskiej drogówki regularnie kontrolują kierowców poruszających się tą trasą.

Dziś w ramach działania ''prędkość'' został zatrzymany kierowca, który poruszał się tą drogą z prędkością 164km/h.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • ZZ 2018-01-15 07:40:20
  A w mieście zero radiowozów i dziki zachód.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-01-14 14:10:45
  Moim zdaniem, mimo że kazdy z nas ma emocje jak zdarzy się mu dostać mandat, to policja drogowa robi dobrą robotę. Nie mówię, że zawsze jeździ się przepisowo, ale to co niektórzy wyczyniają to mnie przeraża i obawiam się czasem o bezpieczeństwo mojej rodziny. Dlatego mamy lepsze drogi, lepsze samochody i niedługo bedzie mozna komfortowo poruszać się ba kluczowych trasach - ale dalej ktoś musi pilnować naszego bezpieczeństwa. Niektórym wydaje się, że szybka jazda jest możliwa w kazdych warunkach, bo mają dobre opony, systemy wspomagające bezpieczeństwo i „dużo guziczków” w samochodzie plus znaczek. A wiem co mówię - to nie powstrzymuje działania praw fizyki. Myślę, że mądry policjant wie kiedy ma doczynienia z piratem drogowym, a kiedy ze zwykłym kierowcą, któremu zdarzyło się złamać przepis lub przekroczyć prędkość.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • MP 2018-01-13 09:10:10
  A Policjanci jak hieny żerują na ograniczeniach prędkości poza miastem na 2 pasmowej drodze.Czemu nie staniecie w Olsztynie na skrzyżowaniach gdzie się przejeżdża na czerwonym,czemu nie reagujecie na parkowanie przy skrzyżowaniach ,wyjazdach z posesji itp.Może tam łatwiej wziąść ?.
  Odpowiedz Oceń: 10 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.