Olsztyńscy młodzi lekarze ponownie w czołówce

Data dodania: 2019-03-14 10:34:30, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyńscy młodzi lekarze ponownie w czołówce
Ceremonia Białego Fartucha na UWM
Fot. wl.uwm.edu.pl

Lekarze - absolwenci UWM, którzy ukończyli studia w ostatnich 2 latach, zajęli drugie miejsce na Lekarskim Egzaminie Końcowym. To kolejny już sukces młodych lekarzy, którzy w ubiegłych latach zajmowali kolejno pierwsze, czwarte oraz trzecie miejsce.

W 2007 roku Senat UWM podjął uchwałę o utworzeniu Wydziału Nauk Medycznych, a w 2008 odbyła się pierwsza inauguracja roku akademickiego na Wydziale Nauk Medycznych UWM. Dziekanem Wydziału jest wielokrotnie nagradzany Prof. Wojciech Maksymowicz. Od 2017 roku akademickiego na UWM działa Collegium Medicum. Tworzą je dwa wydziały powstałe z przekształcenia WNM – Wydział Lekarski z kierunkiem lekarskim i Wydział Nauk o Zdrowiu z kierunkami pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i dietetyka.

Absolwenci kierunku lekarskiego otrzymują dyplom i tytuł zawodowy lekarza, a po zdaniu Lekarskiego Egzaminu Końcowego otrzymują pełne prawo wykonywania zawodu lekarza i mogą podjąć pracę w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach naukowo-badawczych i akademickich.

Sam egzamin obejmuje dwieście zadań testowych z zakresu medycyny. W sesji wiosennej do egzaminu przystąpiły w całym kraju 3372 osoby, uzyskując średnio 121,7 punktu. Maksymalny wynik wyniósł 172, a minimalny 41 punktów.

Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi podało właśnie zbiorcze wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wiosennej 2019. Absolwenci z Olsztyna osiągnęli drugi wynik w Polsce. Wyprzedzili ich jedynie młodzi lekarze z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Źródło: uwm.edu.pl/własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Kama mama 2019-03-14 11:28:57
    Super, tylko co z tego? I tak wyjadą z tego miasta, tam gdzie będą mogli godnie żyć. Niestety nie jest to możliwe w Olsztnie:(
    Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
  • W. 2019-03-14 11:25:04
    Gratulacje i oby "znieczulica" na cierpienie i choroby pacjentów dopadła Państwa jak najpóźniej.
    Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.